Filmowy koncert w filharmonii

2016-04-18 13:29:09 (ost. akt: 2016-04-18 13:37:21)
Filmowy koncert w filharmonii

Autor zdjęcia: mat. organizatora

"Klasycznie i filmowo" to dwa koncerty, które odbędą się 21 i 22 kwietnia w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Fani kina będą mogli usłyszeć filmowe hity z "Gwiezdnych Wojen", "Szczęk" czy "ET". Początek obu koncertów o godz. 19.

„Klasycznie i filmowo” to tytuł koncertów z udziałem solisty Jacka Muzyka – róg i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Stefana Sandersa, które odbędą się w dniach 21 i 22 kwietnia br.

W wykonaniu Jacka Muzyka usłyszymy dwie kompozycje. Będą to: Richarda Straussa - I Koncert Es-dur op. 11 na róg i orkiestrę oraz Paula Dukasa - Villanelle F-dur na róg i orkiestrę. Artysta po ukończeniu studiów w Akademii Muzycznej w Krakowie doskonalił swoje umiejętności w USA, najpierw w The Mannes College of Music, potem w Juilliard School of Music w Nowym Yorku oraz w Rice University w Houston, TX.

W 1999 roku artysta został pierwszym waltornistą Polskiej Orkiestry Festiwalowej Kristiana Zimermana, z którą odbył tourne składające się z 42 koncertów w Europie i USA. Po powrocie do USA pracował kolejno w Houston Grand Opera, Dallas Symphony, Buffalo Philharmonic Orchestra, Houston Symphony, współpracując między innymi z Chicago Symphony, Pittsburgh Symphony, Saint Louis Symphony, Saint Paul Chamber Orchestra, Los Angeles Philharmonic.

Pozostałą część koncertu wypełni muzyka filmowa Johna Williamsa - amerykańskiego kompozytora, który należy do najbardziej wziętych i nagradzanych kompozytorów muzyki filmowej naszych czasów. Stworzył muzykę do prawie stu filmów, w tym do bijących rekordy powodzenia u publiczności takich filmów jak: ET, Szczęki czy Wojny gwiezdne.

Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Warmińsko - Mazurskiej poprowadzi Stefan Sanders. Artysta nim rozpoczął karierę dyrygenta był już cenionym w świecie puzonistą, koncertującym w Ameryce Północnej, w Azji i w Europie. Studiował m.in. pod kierunkiem dyrygentów Roberta Spano, Larry’go Rachleffa i Hugha Wolffa. Jest absolwentem Juilliard Scholl, University of Texas Austin oraz Interlochen Arts Academy. Miło nam zdradzić Państwu, że dla Stefana Sandersa, dyrygenta znanego i zasłużonego na kontynencie amerykańskim, występ olsztyński będzie dyrygenckim debiutem w Europie.

Bilety w cenie: normalny-40 zł | ulgowy- 30 zł są jeszcze do nabycia na koncert w dniu 21.04. w kasie lub poprzez stronę internetową Filharmonii: http://bilety.filharmonia.olsztyn.pl/numerowane.html?id=301

21,22 kwietnia 2016 godz.19.00 sala koncertowa Filharmonii
Klasycznie i filmowo
Stefan Sanders – dyrygent
Jacek Muzyk – róg
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

W programie:
Richard Strauss – I Koncert Es-dur op. 11 na róg i orkiestrę
Paul Dukas – Villanelle F-dur na róg i orkiestrę
John Williams – Muzyka z filmów: ET, Szczęki, Wojny gwiezdne

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB