Trzy sztuki, trzy role, jedna kreacja roku. Zagłosuj na swojego faworyta

2016-03-21 09:09:44 (ost. akt: 2016-03-21 09:10:52)
Trzy sztuki, trzy role, jedna kreacja roku. Zagłosuj na swojego faworyta

Autor zdjęcia: mat. arch. GO

Głosowanie na Teatralną Kreację Roku 2015 potrwa do końca marca. Do tego tytułu są nominowane trzy role — Hanny Wolickiej, Marzeny Bergmann i Grzegorza Gromka. Zwycięzcę poznamy 9 kwietnia.

O wynikach plebiscytu na Teatralną Kreację Roku decydują bywalcy teatru. Mogą głosować za pośrednictwem kuponów, które codziennie zamieszczamy w „Gazecie Olsztyńskiej” lub wysyłając sms-y (instrukcja poniżej).

W tym roku do tytułu Teatralnej Kreacji Roku są nominowane trzy role z trzech spektakli. Pierwszą z nich gra Hanna Wolicka w przedstawieniu „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. To adaptacja zbioru reportaży Swietłany Aleksijewicz, białoruskiej pisarki, która w ubiegłym roku otrzymała literackiego Nobla. Spektakl wyreżyserował Krzysztof Popiołek.

Marzena Bergmann dostała nominację za rolę w spektaklu „W stanie zagrożenia” niemieckiego dramatopisarza Falka Richtera. Przedstawienie wyreżyserował Jacek Jabrzyk. Bohaterami tej sztuki są małżeństwo i ich syn. To ludzie bardzo zamożni, skupieni na konsumpcji, którzy jednak bardzo obawiają się o swoją ekonomiczna pozycję.

Z kolei Grzegorz Gromek został nominowany za rolę w sztuce Rolanda Schimmelpfenniga „Złoty smok”. Przedstawienie wyreżyserował Iwo Vedral. Jest to przewrotna, śmieszno-tragiczna historia, które akcja rozgrywa się w kamienicy z azjatycką restauracją. W inscenizacji kobiety grają mężczyzn, a mężczyźni kobiety. Grzegorz Gromek występuje w sukience i szpilkach, gra na elektrycznej gitarze, śpiewa, a nawet robi striptiz.

Na wybraną Teatralną Kreację Roku można głosować do końca marca. Wyniki poznamy 9 kwietnia podczas gali kończącej XXIV Olsztyńskie Spotkania Teatralne.

MZG  

Przypominamy, że trwa głosowanie w plebiscycie na Teatralną Kreację Roku. Do 31 marca w „Gazecie Olsztyńskiej” będziemy drukować plebiscytowe kupony. Na swojego faworyta będzie można też głosować za pomocą sms-ów wysyłanych pod numer 7248.

- Marzena Bergmann - sms o treści go.teatr.1

- Hanna Wolicka - sms o treści go.teatr.2

- Grzegorz Gromek - sms o treści go.teatr.3

Sms-y można wysyłać do 1 kwietnia do północy. Wtedy też upływa termin dostarczania kuponów.

O tym, kto stworzył Teatralną Kreację Roku, dowiemy się w kwietniu podczas uroczystej gali na zakończenie Olsztyńskich Spotkań Teatralnych.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB