Wyjątkowe koncerty na 70-lecie Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

2016-03-08 16:00:00 (ost. akt: 2016-03-12 21:05:34)
Nowa siedziba Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Nowa siedziba Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

W tym roku Filharmonia Warmińsko-Mazurska obchodzi swoje 70. urodziny. Z tej okazji odbędą się cztery koncerty, które zainteresują wszystkich fanów muzyki klasycznej. W programie m.in. utwory takich kompozytorów jak Feliks Nowowiejski czy Fryderyk Chopin.

Na pierwszych koncertach z okazji jubileuszu swoje talenty zaprezentują Piotr Sułkowski jako dyrygent, Kate Liu ze Stanów Zjednoczonych na fortepianie, laureatka III nagrody i brązowego medalu 17. Konkursu Chopinowskiego w 2015 r. W programie takie utwory jak "Rota" i Uwertura „Legenda Bałtyku” op. 28 Feliksa Nowowiejskiego czy I Koncert fortepianowy e-moll op.11 Chopina. Koncerty odbędą się 10 marca o godz. 19 i 11 marca o godz. 18.

Kolejny występ odbędzie się 12 marca o godz. 18. Wówczas na scenie ponownie będzie dyrygował Piotr Sułkowski w towarzystwie Kanadyjczyka Charlesa Richarda-Hamelina na fortepianie, laureata II nagrody i srebrnego medalu 17. Konkursu Chopinowskiego w 2015 r. Muzycy zagrają m.in. Marsz pretorianów z oratorium „Quo vadis” op. 13 Nowowiejskiego oraz II koncert fortepianowy f-moll op.21 Chopina.

Ostatni koncert urodzinowy będzie miał miejsce dzień później, 13 marca o godz. 18. Na scenie ponownie zaprezentuje się dyrygent Piotr Sułkowski, za fortepianem zasiądzie zaś Charles Richard-Hamelin, laureat II nagrody i srebrnego medalu 17. Konkursu Chopinowskiego w 2015 r. Artyści zagrają dzieła Fryderyka Chopina: Nokturn H-dur op.62 nr 1, Ballada As-dur op.47, Polonez-Fantazja As-Dur op.61 oraz Introdukcja i Rondo op.16.

Koncert jubileuszowy Kate Liu 10 i 11 marca

W programie: utwory Feliksa Nowowiejskiego: "Rota" i Uwertura „Legenda Bałtyku” op. 28 oraz I Koncert fortepianowy e-moll op.11 Fryderyka Chopina. Za fortepianem zasiądzie Kate Liu z USA.

Start koncertu: godz. 19, sala koncertowa Filharmonii.

Koncert z okazji 70-lecia Filharmonii, 11 marca

Kolejny koncert z okazji 70-lecia filharmonii. Dyrygować będzie Piotr Sułkowski, a na fortepianie zagra Kate Liu. W programie m.in. Marsz pretorianów z oratorium „Quo vadis” op. 13 Nowowiejskiego.

Start koncertu: godz. 18, sala koncertowa Filharmonii.

Trzeci koncert jubileuszowy Filharmonii, 12 marca

Trzeci z kolei koncert jubileuszowy. Ponownie zabrzmią kompozycje Nowowiejskiego i Chopina. Za fortepianem zasiądzie Charles Richard-Hamelin z Kanady.

Start koncertu: godz. 18, sala koncertowa Filharmonii.

Ostatni koncert z okazji 70-lecia Filharmonii, 13 marca

Ostatni koncert jubileuszowy. Artyści zagrają takie dzieła jak: Nokturn H-dur op.62 nr 1, Ballada As-dur op.47 czy Polonez-Fantazja As-Dur op.61. Na fortepianie ponownie zagra Charles Richard-Hamelin.

Start koncertu: godz. 18, sala koncertowa Filharmonii.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB