Olsztyńskie Spotkania Teatralne pełne gwiazd

2016-02-12 08:05:24 (ost. akt: 2016-02-12 08:41:56)
Olsztyńskie Spotkania Teatralne pełne gwiazd

Autor zdjęcia: Aleksander Bartnikowski

Podczas tegorocznych XXIV Olsztyńskich Spotkań Teatralnych nie zabraknie znakomitych spektakli i gwiazd teatralnych scen. Dorota Kolak i Mirosław Baka zagrają w „Seksie dla opornych”, a Katarzyna Zielińska w „Berlin, czwarta rano”.

W tym roku Olsztyńskie Spotkania Teatralne rozpoczną się 2 kwietnia. Potrwają osiem dni. — W tym czasie zobaczymy trzynaście spektakli — mówi Piotr Filipowicz, zastępca dyrektora Teatru im. Jaracza i dyrektor artystyczny festiwalu. — Wspólnym mianownikiem zaproszonych do Olsztyna spektakli jest warsztat aktorski. Będziemy oglądać bardzo wartościowe przedstawienia, przygotowane nie tylko w Warszawie, ale też w Radomiu, Częstochowie czy Sosnowcu.

Gwiazdami tegorocznego festiwalu będą m.in. Katarzyna Zielińska, Dorota Kolak, Jowita Budnik, Kacper Kuszewski i Mirosław Baka. 
Zielińską i Kuszewskiego zobaczymy w widowisku „Berlin, czwarta rano”, na które złożą są piosenki z przedwojennych niemieckich kabaretów. Krytyk Jacek Marczyński napisał, że tak perfekcyjny spektakl to nie tylko wydarzenie, ale po prostu ewenement. 
Dorota Kolak i Mirosław Baka zagrają w „Seksie dla opornych” Michela Rimla. To historia dojrzałego małżeństwa, które postanawia odnowić swoje życie intymne. Spektakl wyreżyserowała Krystyna Janda. 
Natomiast Jowita Budnik, znana ról w „Placu Zbawiciela” i „Papuszy”, tym razem wcieli się w Supermenkę. To opowieść o Polce, która stara się sprostać wszystkim życiowym wyzwaniom. 


Ale to nie wszystkie gwiazdy Spotkań. Z zaświatów powróci na olsztyńska scenę, a właściwie do ZSRR, Władimir Wysocki. W krakowskim spektaklu wystąpi m.in. Edward Linde-Lubaszenko. Teatr Powszechny z Radomia przywiezie z kolei Majakowskiego. Ożywiony poeta zmierzy się z naszą rzeczywistością.


W tym roku organizatorzy spotkań zapraszają nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Do rodzin jest adresowane akrobatyczno-taneczne widowisko „Prometeus” Teatru Impart we Wrocławiu. To nie tylko wyrafinowany cyrk, ale tez teatr cieni i wschodnie sztuki walki. Teatr Łaźnia Nowa i Teatr Montownia przedstawią z kolei w niewiele ponad godzinę całe „Quo vadis”, łącznie z walkami gladiatorów. Spotkania zakończy 9 kwietnia gala, podczas której poznamy laureata Teatralnej Kreacji Roku.

Ewa Mazgal

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zenon #1930266 | 88.156.*.* 12 lut 2016 11:25

    A wystąpi bratanek Kijowskiego w sztuce pt:Jak nie płacić alimentów czyli historia z KODem w tle?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz