Tomek Michniewicz w WBP - spotkanie z podróżnikiem i reportażystą

2015-09-22 09:24:11 (ost. akt: 2015-09-22 09:34:24)
Tomek Michniewicz w WBP - spotkanie z podróżnikiem i reportażystą

Autor zdjęcia: mat. prasowe WBP

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na spotkanie z Tomkiem Michniewiczem oraz promocję jego książki „Świat Równoległy”.

23 września odbędzie się premiera nowej książki Tomka Michniewicza pt. „Świat Równoległy”. W związku z tym wydarzeniem Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na spotkanie z autorem.

30 września /środa/ 2015 r., godz. 18.00
Czytelnia Czasopism (parter), Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

Tomek Michniewicz – podróżnik, dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator ekspedycji. Autor książek „Samsara” (2010), „Gorączka” (2011) i „Swoją drogą” (2014), które stały się bestsellerami. W podróży spędza często połowę roku. Odwiedził ponad 50 krajów, niektóre z nich wielokrotnie. Autor audycji „Reszta świata” w radiowej Jedynce, a wcześniej „Trójka przekracza granice” w Trójce. Publikuje w największych polskich mediach – zajmuje się sprawami międzynarodowymi i różnicami międzykulturowymi. Zdobywca czterech nagród na Festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów, Odkrywców i Podróżników Mediatravel, nominowany do nagrody Traveler magazynu „National Geographic” oraz Kolosów – najbardziej prestiżowej nagrody podróżniczej w Polsce. Mieszkał z Pigmejami Baka w ich szałasach pośrodku lasu deszczowego na pograniczu kongijsko-kameruńskim. Rozbił kongijsko-zambijski gang przemytników kości słoniowej. Jako jedyny Polak został wpuszczony na pokład łodzi najsłynniejszej firmy poszukującej skarbów – Mel Fisher’s Treasures. Spędził bez ochrony cały dzień w więzieniu San Quentin przeznaczonym dla najgroźniejszych przestępców.

„Świat równoległy” to książka całkowicie inna od dotychczasowych, bo nie tylko o podróżach. Tym razem Tomek Michniewicz stara się pokazać czytelnikom coś innego:

Każda kolejna podróż utwierdza mnie w przekonaniu, że istnieją dwa równoległe światy. Jeden – który wszyscy mamy w głowach, wdrukowywany nam przez lata. Drugi – ten rzeczywisty. Z ich zderzeń powstała niniejsza książka: zbiór ośmiu reportaży z różnych kontynentów. Wszystkie o ludziach i miejscach, które wydaje nam się, że znamy. Wydaje nam się.

Po pokonaniu tysięcy kilometrów i poznaniu dziesiątek osób powstała książka zmuszająca do refleksji nad tym, jak złudna potrafi być nasza wiedza o świecie.

mat. prasowe

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB