Autor "Wyspy Dreszczowców" spotka się z czytelnikami

2015-09-04 12:15:46 (ost. akt: 2015-09-04 12:50:18)
Autor Wyspy Dreszczowców spotka się z czytelnikami

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Autor bestsellerowej książki "Wyspa Dreszczowców" spotka się z czytelnikami w Olsztynie. W trakcie spotkania zaprezentowane będą fragmenty nowej książki autora oraz będzie można nabyć "Wyspę Dreszczowców" z autografem. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 7 września, w Starym Ratuszu WBP (ul. Stare Miasto 33) o godz. 19.

Seryjna morderczyni i święta w jednej osobie, zagubiona modelka z prowincji, sfrustrowany absolwent politologii, lubieżny doktorant z toruńskiej uczelni ojca dyrektora i zakochany bez pamięci masochista.

Dla historii opowiadanych przez te postaci wspólny mianownik stanowi tytułowa wyspa - Ziemia Obiecana Polaków z początku XXI wieku. Często jednak bardziej wymarzona niż przyrzeczona, a przecież nie wszystkie nadzieje się spełniają. W każdym razie nie zawsze tak, jakbyśmy sobie tego życzyli...

Piotr Surmaczyński proponuje nam inteligentne opowiadania, pełne niebanalnych i przewrotnych aż do perwersji pomysłów fabularnych. Przy okazji portretuje w przenikliwy sposób pokolenie współczesnej emigracji zarobkowej.

Autor urodził się w Opolu w 1970 roku. Jest absolwentem International People's College w Helsingør, Akademii Teatralnej w Warszawie oraz filozofii polityki na Uniwersytecie w Oxford, doktorantem na Wydziale Nauk Politycznych Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Jest członkiem Związku Polskich Pisarzy na Obczyźnie. Od lat mieszka w Londynie.

W Wielkiej Brytanii publikuje w miesięcznikach "New Londoners" i "2B North East". W Polsce jego prace politologiczne publikują "Nowa Politologia" i "Polityka Globalna".

Literaturą piękną zajmuje się od dwóch lat. Jego opowiadania ukazały się w wydawanym przez Związek Pisarzy Polskich na Obczyźnie "Pamiętniku Literackim" i w dwumiesięczniku "Autograf" i wychodzącym w Wiedniu miesięczniku "Polonika". Jego Dramat "Runway Train" prezentowany był Newcastle w Północnej Anglii.

Źródło - www.surmaczynski.co.uk


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB