Wystawa fotografii Wojciecha Wieteski

2015-09-01 11:48:22 (ost. akt: 2015-09-01 11:52:21)
Wystawa fotografii Wojciecha Wieteski

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

Wystawę fotografii Wojciecha Wieteski można oglądać w Galerii Amfilada MOK (ul. Dąbrowszczaków 3). Wernisaż wystawy 3 września.

Wojtek Wieteska (1964)
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich fotografów. Wyrósł z francuskiej szkoły fotografii reporterskiej. Wypracował własny styl z charakterystycznym, konceptualnym podejściem do rzeczywistości. Swoje autorskie cykle fotograficzne wystawiał m.in. w: Starej Galerii ZPAF w Warszawie (Far West), Centrum Techniki i Sztuki Manggha w Krakowie (Tokyo), Bibliotece Zamku Królewskiego w Warszawie (Bohaterowie naszej wolności), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie (N.Y.C.#02), Yours Gallery w Warszawie (Stacja Warszawa, Flights 91_08), Galerii Le Guern w Warszawie (Protest 2007), Galerii Atlas Sztuki w Łodzi (Jestem z Polski), przestrzeni miejskiej w Alejach Ujazdowskich w Warszawie (1944/70/2014), Galerii Leica w Warszawie (Nailing Love).

Realizuje filmowe i fotograficzne kampanie reklamowe i społeczne oraz projekty dla instytucji państwowych. Publikuje w prasie. Jest autorem albumów i książek fotograficznych. Fotografie Wojtka Wieteski znajdują się w publicznych i prywatnych kolekcjach w Polsce, Francji, Japonii, Norwegii, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji i Stanach Zjednoczonych. Studiował na Wydziale Operatorskim i Realizacji TV w PWSFTviT w Łodzi (doktorat w 2015 roku), a także historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Paryż Sorbona IV. Wykłada w PWSFTviT w Łodzi. Mieszka i tworzy w Warszawie.

Prace pochodzą z kolekcji Galerii Atlas Sztuki w Łodzi.

Wernisaż wystawy fotografii Wojciecha Wieteski
„Jestem z Polski”
3 września (czwartek) godz. 17.00. Wystawa potrwa do 27 września
Galeria Amfilada MOK, ul. Dąbrowszczaków 3
Wystawa potrwa do 27 września. Wstęp wolny
.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB