Będzie dobrze kotku, czyli o twórczości kobiet. Spotkanie autorskie z Wiolettą Sawicką

2015-06-23 16:00:00 (ost. akt: 2015-06-23 13:13:02)
Wioletta Sawicka podczas spotkania w Starym Ratuszu opowie o swojej najnowszej książce

Wioletta Sawicka podczas spotkania w Starym Ratuszu opowie o swojej najnowszej książce

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

W tym roku 23. Ogólnopolskim Spotkaniom Zamkowym "Śpiewajmy Poezję" towarzyszy spotkanie autorskie z Wiolettą Sawicką, autorką książki „Będzie dobrze kotku” oraz panel poświęcony poezji kobiet. Rozmowa z olsztyńską pisarką już w najbliższy czwartek (25.06), na panel zapraszamy w piątek (26.06).

W czwartek festiwalowi piosenki w Olsztynie będzie towarzyszyło spotkanie autorskie z Wiolettą Sawicką, która urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia jest pedagogiem, z pasji dziennikarką radiową, prasową, a przez chwilę telewizyjną. Zawodowo realizuje się jednak w pisaniu reportaży i przeprowadzaniu wywiadów z ciekawymi ludźmi. Po pięciu latach emigracji w Szwecji z ulgą wróciła do rodzinnego Olsztyna, gdzie narodził się pomysł napisania pierwszej powieści pt. „Wyjdziesz za mnie, kotku?”.

Kontynuacją książki jest powstały rok później tom pt. „Będzie dobrze kotku”. Obie powieści składają się na historię o miłości, wybaczaniu i trudnych życiowych wyborach, czyli o tym, co dla nas najważniejsze. Rozmowę z autorką w Starym Ratuszu poprowadzi Urszula Witkowska.

W piątek odbędzie się zaś panel dyskusyjny pt. „Panel (o) poezji kobiet”. W rozmowie o twórczości kobiecej wezmą udział cztery olsztyńskie autorki, członkinie grupy literackiej PÓŁKOWNICZKI: Tamara Bołdak-Janowska — uhonorowana wieloma nagrodami prozaiczka, poetka i eseistyka, która swoją twórczość ściśle wiąże z feminizmem, chętnie podejmuje tematykę związaną z wykluczeniem i marginalizacją kobiet, a jednocześnie podkreśla niezbędność ich istnienia; Urszula Kosińska — poetka, rysowniczka, członkini ruchu Obywatele Kultury Olsztyna oraz Towarzystwa Kultury Teatralnej (Oddział Olsztyn), uczestniczka spotkań literackich i feministycznych; Monika Stępień — poetka, laureatka zeszłorocznej edycji Rzeźni Literackiej, uczestniczka spotkań „Śpiewajmy Poezję”; Aleksandra Tchórzewska — poetka, laureatka Rzeźni Literackiej nr 1, wyróżniona w 3. edycji Rzeźni Literackiej, laureatka ogólnopolskiego konkursu „O wstęgę Wkry”, publikowała na papierze i w internetowym czasopiśmie kulturalnym PKPzin.

"Śpiewajmy Poezję" w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie
Galeria Stary Ratusz WBP, ul. Stare Miasto 33

* 25 czerwca (czwartek), godz. 18:00 — Spotkanie autorskie z Wiolettą Sawicką, prowadzenie: Urszula Witkowska

* 26 czerwca (piątek), godz. 18:00 — "Panel (o) poezji kobiet", goście: Tamara Bołdak-Janowska, Urszula Kosińska, Monika Stępień, Aleksandra Tchórzewska, prowadzenie: Monika Błaszczak

Materiały organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB