Atrakcje Światowego Dnia Książki w Olsztynie

2015-04-20 15:53:23 (ost. akt: 2015-04-20 16:01:10)
Atrakcje Światowego Dnia Książki w Olsztynie

Autor zdjęcia: sxc.hu

W czwartek 23 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To właśnie dwa lata temu, pojawił się Czytuś - sympatyczna maskotka akcji Olsztyn Czyta. Z tej podwójnej okazji w olsztyńskich bibliotekach czekają na czytelników niezwykłe atrakcje, w programie m.in.: zajęcia literackie dla dzieci, warsztaty plastyczne dla młodzieży i konkursy z nagrodami. Zapraszamy do wspólnego świętowania !

Światowy Dzień Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej:

23.04.2015 r. /czwartek/

Abecadło, al. Piłsudskiego 16

Świętujemy urodziny Czytusia! W programie: zajęcia literacko-plastyczne „Czytuś odkrywa świat” , gry i zabawy, a na koniec urodzinowy tort. Zapraszamy!
Zapraszamy o godz. 11.00 do Abecadła!

Planeta 11, al. Piłsudskiego 38

Kącik „Książkowa pierwsza pomoc” o godz. 12.30 – 18.00 – masz w domu książkę, z którą nie możesz się rozstać lecz czytałeś ją już tyle razy, że zaczęła się rozklejać, a okładka jest cała pogięta? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przynieś swoją książkę do Planety 11, a nasz bibliotekarz postara się jej pomóc – obłoży przezroczystą folią i sklei luźne kartki.

Otwarte warsztaty plastyczne „Zakładki do książek” – wykonaj samodzielnie oryginalną zakładkę do książek – zapewniamy materiały plastyczne, pomysły i pomoc. Zapraszamy w godzinach 12.30 –18.00

Stwórzmy razem opowiadanie „Planetarna historia” – zapraszamy do udziału w zabawie literackiej – każdy uczestnik może napisać fragment opowiadania inspirując się tym, co napisał już ktoś przed nim. Piszemy przez cały dzień (stanowisko pisarskie przy ladzie bibliotecznej). Każdy, kto weźmie udział w naszej zabawie otrzyma od nas słodki upominek!

Wieczorny pokaz filmu o godz. 18.00 – zaprezentujemy ekranizację na podstawie książki młodzieżowej – najnowszy film opowiadający o perypetiach Katniss Everdeen z Jennifer Lawrence w roli głównej.

Dodatkowo zachęcamy do skomponowania z nami Alternatywnej Listy Lektur. Wśród osób biorących udział w głosowaniu rozlosujemy nagrody. Zachęcamy do udziału w konkursach: plastycznym „Przemień słowo w ilustrację” oraz facebookowym „Książkowe zagadki”. Więcej informacji na www.planeta11.pl

Filia nr 13, ul. Sikiryckiego 9

Wystawa Czytusiowe przygody - wystawa prezentująca dwuletnie dokonania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, w których uczestniczyli pracownicy filii nr 13 w ramach akcji Olsztyn czyta. Termin: 23.04.2015 / cały dzień

Zajęcia dla dzieci „Czytanki, hasanki i czytusiowe opowiadanki”.
UWAGA! 24.04.2015, godz. 16.30
Zapraszamy grupy zorganizowane na lekcje biblioteczne pt. „Czytanki, hasanki i czytusiowe opowiadanki”. Prosimy o wcześniejsze zapisy (nr kontaktowy: 89 543 13 15)

Filia nr 18, ul. Żytnia 71

Przez cały dzień: rozwiązywanie zagadek, łamigłówek dotyczących książek, literatury, bibliotek, kalambury. Wypożyczenia będą premiowane zakładką do książek

Światowy Dzień Książki w Aquasferze

Aquasfera miejscem przyjaznym czytaniu? Chyba nikt nie ma wątpliwości. Wygodne kanapy, uspokajający widok niebieskiej wody bezspornie nastrajają do czytania. Czekając na najbliższych warto zanurzyć się w lekturze i przeżyć wyjątkowe przygody opisane na kartach książki.

Jeżeli jeszcze tego nie robiliście to właśnie jest ku temu okazja.
Już 23 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Aquasfera Galeria Warmińska” przygotowały dla moli książkowych wyjątkową ofertę.

O godzinie 17.00 otworzymy w Aquasferze kącik małego czytelnika. Razem z kierowniczką biblioteki nr 9 Elżbietą Muż zabierzemy najmłodszych w świat bajek. Oprócz ciekawych opowieści, będzie można spotkać się z maskotką akcji Olsztyn Czyta - Czytusiem, czy skorzystać z mini - biblioteczki dostępnej na miejscu. Dla tych co nie zdąża kącik będzie dostępny w godzinach funkcjonowania Centrum, zaś w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.00 zapraszamy na Aqua Czytanki!

Dodatkowo warto skorzystać z promocji: bilet za książkę

W Światowy Dzień Książki należy koniecznie przyjść do biblioteki i wypożyczyć książkę, a wraz z nią zabrać z lady bibliotecznej podstemplowaną przez pracownika biblioteki ulotkę. Następnie ulotkę należy pokazać w kasie Aquasfery , gdzie przy zakupie biletu dla jednej osoby druga osoba otrzyma wejściówkę gratis.

Uwaga, promocja obowiązuje tylko w czwartek 23 kwietnia. Ulotki bez pieczątki nie uprawniają do wydania darmowego biletu.

Zachęcamy również do udziału w konkursie „ Zanurz się w lekturze”
Wystarczy w dniach od 23 do 26 kwietnia 2015 r. zrobić zdjęcie z książką na terenie Aquasfery . Do wygrania wejściówki na basen oraz książki.

Szczegóły w regulaminie na stronie www.mbp.olsztyn.pl lub www.aquasfera.olsztyn.eu/pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB