Stephen Hawking idzie na studia, czyli "Teoria Wszystkiego" w kinach od 30 stycznia

2015-01-19 09:13:49 (ost. akt: 2015-01-19 09:58:24)
Stephen Hawking idzie na studia, czyli Teoria Wszystkiego w kinach od 30 stycznia

Autor zdjęcia: Materiały promocyjne / Universal Pictures

James Marsh, reżyser takich filmów jak "Kryptonim: Shadow Dancer" czy "Człowiek na linie", przedstawia całkiem duży epizod z życia wielkiego naukowca - Stephena Hawkinga. "Teoria Wszystkiego" to jego początki kariery naukowej, ale także historia wielkiej miłości. Warto nadmienić, że film ten otrzymał już dwa Złote Globy i 5 nominacji do Oscara.

"Teoria Wszystkiego" to poruszająca opowieść o życiu u boku geniusza, jednego z największych naukowców wszechczasów - Stephena Hawkinga, twórcy teorii czarnych dziur, wybitnego matematyka, sławy akademickiej i pisarza. Hawking poślubił Jane Wilde w 1965 r. Spędzili ze sobą prawie trzydzieści lat. Coś, co początkowo zapowiadało się na sielankę, okazało się trudną przeprawą przez wyniszczającą organizm Hawkinga chorobę (stwardnienie zanikowe boczne). Historia o tym, kiedy geniusz zderza się ze słabością. Ale też wnikliwy, inteligentny obraz postępującego rozpadu małżeństwa. [opis dystrybutora]

Film otrzymał ostatnio dwa Złote Globy ( za muzykę i dla Eddiego Redmayna - odtwórcy roli Stephena Hawkinga - dla najlepszego aktora w dramacie).

U boku Redmayna zobaczymy m.in. Felicity Jones, Charliego Coxa, Emily Watson, Simona McBurney'a i Davida Thewlisa.

Film wejdzie na ekrany polskich kin 30 stycznia!

Zobacz oficjalny zwiastun:


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB