Spotkanie ze scenarzystą serialu "Ranczo" w Starym Ratuszu

2015-01-09 13:28:37 (ost. akt: 2015-01-09 13:41:09)
Scenarzysta Jerzy Niemczuk podczas VI Forum Kultury Regionu Warmii i Mazur, Olsztyn 2013.

Scenarzysta Jerzy Niemczuk podczas VI Forum Kultury Regionu Warmii i Mazur, Olsztyn 2013.

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Najnowsza książka Jerzego Niemczuka pt. "Bat na koty" to prawdziwa uczta dla miłośników Warmii i Mazur. Spotkanie autorskie z pisarzem, senarzystą już w najbliższą środę (14 stycznia) o godz. 17 w czytelni Starego Ratusza.

Piękne widoki, klimatyczne jeziora, tradycje i mazurska gwara — słowem "Bat na koty" Jerzego Niemczuka. Autor pokazuje też inne oblicze tych terenów: sąsiedzkie animozje i mentalność mieszkańców, bezrobocie i biedę popegeerowskiej Polski B.

Jerzy Niemczuk, który stworzył barwny świat serialu „Ranczo” udowadnia, że potrafi opowiedzieć piękną historię prozą. Nie zabraknie w niej prawdziwych ludzkich dramatów, wzruszeń i życzliwych ludzi, a przede wszystkim wiary w dobro i miłość.

Jest też wątek kryminalny — przemytnicza afera tytoniowa, mafijne porachunki i tajni agenci. Taka mieszanka potrafi podnieść ciśnienie!

Jerzy Niemczuk — polski prozaik, komediopisarz, scenarzysta, autor słuchowisk i książek dla dzieci. Polonista, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Debiutował w 1970 r. w „Nowych Książkach”. W latach 1972-76 był sekretarzem miesięcznika literackiego „Nowy Wyraz”. W latach 1979-81 pracował w tygodniku „Kultura”. Publikował na łamach „Literatury”, „Poezji”, „Odry”. Za książkę "Przygody Zuzanki" otrzymał w 1995 r. Nagrodę Literacką im. K. Makuszyńskiego dla najlepszej książki dla dzieci roku 1994.

Spotkanie z Jerzym Niemczukiem
autorem książki „Bat na koty” i współautorem serialu „Ranczo”
14 stycznia (środa), godz. 17.00

Czytelnia Czasopism Stary Ratusz WBP
ul. Stare Miasto 33, Olsztyn

Prowadzenie: Andrzej Marcinkiewicz

Materiały organizatora

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB