Samograj Fest, czyli 25 lat wolności muzyki

2014-10-08 14:23:46 (ost. akt: 2014-10-08 14:48:13)
Koncert zespołu Kryzys będzie jedną z kilku niespodzianek Samograj Festu

Koncert zespołu Kryzys będzie jedną z kilku niespodzianek Samograj Festu

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Przed nami trzy dni muzycznego szaleństwa — koncerty młodych zespołów z województwa i spotkania z legendami polskiej alternatywy. Wszystko to w olsztyńskim klubie Amnezja w ramach imprezy „Samograj Fest. 25 lat wolności muzyki”, która zacznie się czwartek i potrwa do soboty (16–18 października).

W programie samograjowej imprezy koncert grupy Kryzys, promocja książki Pawła „Końja” Konnaka, jam session, łączący amatorów i profesjonalistów, pokazy wizualizacji, filmów artystycznych i wiele innych atrakcji.

Po doskonale przyjętych poprzednich wydawnictwach Konja (m.in. "Artyści. Wariaci. Anarchiści. Opowieść o gdańskiej alternatywie lat 80.") autor zaprasza w magiczną podróż przez kolejne rozdziały historii swojej i zaprzyjaźnionych artystów. "Karnawał profuzji" opowiada o latach 1990-1994, w których niegdysiejsi "udziałowcy podziemia" usiłowali odnaleźć swoje miejsce w nowej polskiej rzeczywistości.

Towarzyszymy Konjowi w budowaniu świata niepodległych kreacji przez artystów takich, jak Totart, Dezerter, akcjoniści Galerii Wyspa i Galerii C14, aktywiści Ruchu Społeczeństwa Alternatywnego, Skiba solo i wspólnie z Big Cycem, Luxus i Vader. Konjo barwnie opisuje perypetie związane z zakładaniem pierwszych niezależnych klubów po 1989 r., przygody "zakręconej socjety" artystów multimedialnych oraz szalone boje telewizyjnego kabaretu rockowego "Lalamido". "Karnawał profuzji" to także setki unikalnych, archiwalnych zdjęć i plakatów z wiekopomnych akcji artystycznych kreowanych przez istotne postaci z bohemy.

Oprócz pogadanek i dyskusji czeka nas porządna dawka muzyki. W sobotę o godz. 21 zagra Produkt — ostra olsztyńsko-warszawska kapela, która ma na koncie kilka płyt. Jej członkowie zjedli zęby na graniu punk rocka, udzielając się w takich kapelach, jak Edelweiss Piraten, El Banda, Krzyk Wolności, Second Mind, Utopia. Wpływy każdej z nich można znaleźć dziś w muzyce Produktu, ale na pewno nie brakuje jej też oryginalności i świeżości. Załoga nie podąża za modą i wbrew aktualnie panującym trendom na scenie hc/punk wymiata prosto, sprawnie i brudno. Jak mówią niektórzy, Produkt gra „onirycznego Dezertera”.

Co dalej? Sprawdźcie program imprezy!

Samograj Fest, czyli 25 lat wolności muzyki
16-18 października (czwartek-sobota), godz. 20
Klub Amnezja, ul. Żołnierska 16C, Olsztyn


PROGRAM

16 października (czwartek), godz. 20
Wstęp wolny

>>> Od godz. 20.00 — prezentacje pt. „Ginący zawodnicy”. Zaprezentują się członkowie Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Samograj i jego sympatycy, opowiedzą o swoich dokonaniach i niecodziennych pasjach. Wystąpią m.in.: Jerzy Mackiewicz: miodosytnik, winiarz, cydrownik; Jacek Filipowicz: artysta rzemieślnik, autor drewnianej biżuterii; Ewa Letki: artysta plastyk, arteterapeuta, autorka „wełniaczków”
i inni.

>>> Od godz. 21.30 — Jam „Powidełka Session” z muzykami Stowarzyszenia Samograj oraz zaproszonymi gośćmi. Zapraszamy do przyniesienia ze sobą własnych instrumentów muzycznych i wspólnego eksperymentowania!


17 października (piątek), godz. 18.00–24.00,
wstęp: 5 zł

>>> Tego wieczoru stawiamy na mocne, głównie rockowe, punkowe i metalowe brzmienia. Zagrają młode zespoły z województwa: Nomakeup, Soul’s Sound, The Second Chance, Upadek. Zapraszamy wszystkich ciekawych nowych, świeżych doznań muzycznych.

nomakeup
***

18 października (sobota), godz. 18.00
wstęp: 20 zł

>>> godz. 18:00 — prezentacja książki „Karnawał Profuzji” performera i konferansjera PAWŁA KOŃJA KONNAKA i wesoła pogadanka

>>> godz. 19:00 — Film niespodzianka z przedmową Tymona Tymańskiego

>>> godz. 21.00 — Koncert grupy PRODUKT

>>> Godz. 22:00 — Koncert KRYZYS
Legendarna grupa Kryzys to jeden z pierwszych polskich zespołów punkowych powstały w Warszawie w 1978 r. Obecnie oprócz założyciela zespołu, Roberta Maksymiliana Brylewskiego, w szóstym już składzie Kryzysu znajdują się: Wojtek „Goły” Gołębiowski (bas, wokal), muzyk m.in.: Natural Mystic, 100 TVarzy Grzybiarzy oraz Filip Gałązka (perkusja), który gra rónież z grupą Tymon & Transistors.

Po koncercie Brylewski i Gałązka zagrają z muzykami grupy AWARIA i gośćmi klubu Amnezja utwory zespołu IZRAEL

>>> Na zakończenie imprezy potańcówka z DJ Larrym, miłośnikiem i znawcą wszelkich odcieni muzyki wywodzącej się z Karaibów. Współtwórca formacji Olsztyn Reggae Amatorz i inicjator cyklu spotkań Reggae Rytmika. Współwłaściciel nieistniejącego już klubu Boomtown, który odegrał niebagatelną rolę w życiu lokalnego środowiska reggae. Prowadzenie: Paweł Końjo Konnak

Materiały organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB