Muzeum Nowoczesności zaprasza

2014-10-03 11:28:48 (ost. akt: 2014-10-08 18:32:41)
Muzeum Nowoczesności zaprasza

Choć trwają ostatnie prace przy aranżacji wystaw tartak nabiera blasku

Już 15 października (środa) otwarte zostanie dla zwiedzających Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności” mieszczące się w zrewitalizowanym Tartaku Raphaelsohnów.

Tartak przylega do niedawno otwartego Parku Centralnego i widoczny jest z daleka dzięki przywróconemu mu w trakcie rewitalizacji wysokiemu kominowi. Stanowi on jedyny zachowany relikt dawnej „dzielnicy przemysłowej” Olsztyna z czasów dynamicznego rozwoju miasta w drugiej połowie XIX i początku XX wieku. „Muzeum Nowoczesności” działające w strukturze Miejskiego Ośrodka Kultury, przygotowało dla swoich gości bogatą wystawę prezentującą kilkadziesiąt zagadnień związanych z rozwojem cywilizacyjnym Olsztyna i regionu. Zapraszamy w pasjonującą podróżą w czasie, podczas której, przemieszczając się po dawnych tartacznych halach, dowiemy się nie tylko jak wykorzystywano liczne wynalazki i odkrycia, jak produkowano, podróżowano, komunikowano się i wznoszono domy w nieodległej, ale przecież już zapomnianej przeszłości – ale także, jak wyglądali dawni olsztynianie, jak mieszkali i jakim oddawali się rozrywkom. Galeria portretów olsztynian z dawnych zakładów fotograficznych sąsiaduje w Centrum z „atelier” w którym każdy z gości będzie mógł zrobić sobie stylową fotkę. Atrakcyjność wystaw wzbogacają oryginalne eksponaty, modele oraz szeroka gama interaktywnych multimediów.

W przeddzień udostępnienia Centrum do zwiedzania - 14 października o godzinie 14.30 odbędzie się uroczystość oficjalnej inauguracji, której dokona prezydent miasta. Wśród zaproszonych gości znajdą się przedstawiciele instytucji oraz osoby prywatne zaangażowane w jego powstanie: społecznicy, konserwatorzy, wykonawcy a także potencjalni partnerzy, darczyńcy i sponsorzy.


„Muzeum Nowoczesności” w Tartaku Raphaelsohnów czynne będzie w godz. 11.00 - 17.00. Wstęp wolny.

Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB