Będzie się działo! Premiery w Teatrze Jaracza

2014-09-10 18:00:00 (ost. akt: 2014-09-10 14:30:53)
Będzie się działo! Premiery w Teatrze Jaracza

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

W olsztyńskim Teatrze im. S. Jaracza trwają próby spektaklu „Czerwone nosy”, którego premiera zaplanowana jest na październik. Ale to tylko przedsmak dla miłośników teatru. W kolejnym sezonie zobaczymy 12 innych premier.

„Skórka pomarańczowa”, „Separatyści”, „Niespodzianka”, „Amadeusz”, „W mrocznym małym domku”, spektakl „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, „Opowieści Lasku Wiedeńskiego”, „W drodze” i „Dziwka z Ohio” oraz przedstawienia dyplomowe studentów Studia Aktorskiego — to premiery, które zaplanowano na jesień. Scena Margines, której szefem został Mariusz Sieniewicz, zaprosi ponadto m.in. na cykl przedstawień teatrów offowych, spotkania z olsztyńskimi pisarzami i na zajęcia wieczorówki filozoficznej.

— „Czerwone nosy” to nasza superprodukcja z dużą obsadą, piosenkami i tańcem — mówi Janusz Kijowski, dyrektor teatru i reżyser spektaklu. — Brytyjczyk Peter Barnes połączył w swej sztuce rybałtowska komedię z duchem Monty Pythona. Akcja rozgrywa się czasach czarnej śmierci, która zabiła jedna trzecią ludności Europy. Była to także epoka narodzin nowego renesansowego świata.

Już w poniedziałek na scenie Margines będzie można zobaczyć w cyklu „Top of the Off” spektakl Białego Teatru. O swojej najnowszej książce „Powróz” będzie mówił olsztyński pisarz Tomasz Białkowski. Natomiast 21 października rozpocznie się międzynarodowy festiwal Demoludy. Zobaczymy teatry z Polski, Węgier, Kosowa, Rumunii i Serbii.

MZG

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB