Pro Musica Antiqua o swoich występach na WiM

2014-09-10 09:29:05 (ost. akt: 2014-09-10 14:02:47)
Pro Musica Antiqua

Pro Musica Antiqua

Autor zdjęcia: archiwum zespołu

Swoją pracę traktują jak misję, propagującą sztukę wysoką i wspierającą region. Nie narzekają na publiczność, bo zawsze stawia się bardzo licznie na ich koncertach. Tak można krótko podsumować działalność olsztyńskiego zespołu Pro Musica Antica.

Pro Musica Antiqua, olsztyński zespół kameralny, znany jest melomanom z cykli koncertów Cavata na Olsztyńskim Zamku, Koncertów Letnich, Cameraty Warmińsko-Mazurskiej oraz Dziedzictwa Przyrodniczego Warmii i Mazur.

— Koncerty Letnie miały w tym roku swoją swoją 22 edycję — mówi prof. Leszek Szarzyński, który w 1992 roku założył zespół i jest jego dyrektorem artystycznym i menedżerem. — Wystąpiliśmy w 21 miastach z 25 koncertami. Graliśmy w Stawigudzie, Jesionowie, Stoczku Warmińskim i Chwalęcinie. Nie wszędzie są sale koncertowe, ale nasze występy zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Prezentujemy sztukę wysoką i rozszerzamy publiczność filharmonii. 


Jednak, jak dodaje Szarzyński, celem artystycznych działań jest nie tylko promowanie muzyki, ale także regionu. — Podczas cyklu Camerata Warmińsko-Mazurska łączymy koncerty z wykładami poświęconymi wybitnym postaciom związanym z naszą mała ojczyzną — tłumaczy. — Bohaterami Cameraty byli m.in. Mikołaj Kopernik, biskup Andrzej Załuski, prymas Stefan Wyszyński i pisarz Arno Holtz.

MZG

Więcej informacji o Pro Musica Antiqua znajdziesz w środowym wydaniu "Gazety Olsztyńskiej". Wydanie dostępne jest również na stronie kupgazete.pl

Chcesz być na bieżąco z kulturą? Polub nasz profil na Facebooku!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB