Potężne tsunami, zbrodnia lub życie po rozwodzie. Złap książkę!

2014-09-02 12:00:00 (ost. akt: 2014-09-02 10:16:13)
Potężne tsunami, zbrodnia lub życie po rozwodzie. Złap książkę!

Autor zdjęcia: Materiały promocyjne

Kolejna odsłona Zakładki — książkowego kącika Kultury. Dziś do zdobycia trzy nowości: "Zbrodnia i wina", "Wracajmy do domu" i "Monument 14. Odcięci od świata". Co zrobić, żeby dostać książkę?

Aby zdobyć jedną z trzech prezentowanych poniżej książek, wystarczy dziś (wtorek) do godz. 20 wysłać sms z uzasadnieniem. Dokończcie wypowiedź: Chcę otrzymać książkę, ponieważ... Osoby, które otrzymają książkę, zostaną powiadomione o tym telefonicznie.

Jak zdobyć książkę? Wyślij sms pod numer 7248. W miejsce „x“ należy wpisać swoje uzasadnienie. Koszt sms-a to 2,46 z VAT.

Polub profil Kultury na Facebooku i bądź na bieżąco: www.facebook.com/Kulturawmpl

Emmy Laybourne "Monument 14. Odcięci od świata"
SMS: go.ksiazka1.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

Kategoria: Science-fiction
Liczba stron: 344
Wydawca: Dom Wydawniczy Rebis

Kilkanaścioro dzieci, jeden supermarket, milion rzeczy, które mogą pójść źle. Pierwszy tom nowej serii dla młodzieży, której dalszego ciągu nie będziecie mogli się doczekać!

Potężne tsunami pustoszy wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Nad krajem przetaczają się straszliwe burze, a ze zniszczonego ośrodka wojskowego wydostaje się tajemnicza broń chemiczna. Sześcioro licealistów, dwójka gimnazjalistów i szóstka mniejszych dzieci po wypadku w drodze do szkoły chroni się w supermarkecie. Wielki sklep szybko staje się jednak zarówno ich schronieniem, jak i więzieniem. Grupka zdanych na siebie, przerażonych, odciętych od świata dzieciaków zaczyna tworzyć małą społeczność: organizują sobie życie, dzielą obowiązki, starsi opiekują się młodszymi, ale też ujawniają się szkolne sympatie, antypatie i skrywane dotąd uczucia, wyłaniają się naturalni przywódcy i ci, którzy chcą skorzystać z sytuacji i trochę się zabawić...

Emmy Laybourne jest pisarką i aktorką, jako artystka komediowa współpracowała m.in. z Comedy Central i MTV. Pierwszy tom serii "Monument 14" to jej bardzo udany debiut powieściowy.


Lisa Scottoline "Wracajmy do domu"
SMS: go.ksiazka2.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

Kategoria: Literatura światowa / Kobiety to czytają!
Liczba stron: 512
Wydawca: Prószyński i S-ka

Poruszająca historia matki, która jest gotowa poświęcić własną przyszłość dla dobra dzieci. Nowość w klubie KOBIETY TO CZYTAJĄ!

Jill Farrow jest typową mamą z przedmieścia, która wreszcie pozbierała się po rozwodzie i układa sobie życie na nowo. Praca pediatry daje jej satysfakcję, a nastoletnia córka, Megan, wydaje się być szczęśliwa. Pewnej nocy w ich domu zjawia się była pasierbica Jill, Abby, i przynosi wieści o śmierci swojego ojca, utrzymując przy tym, że został zamordowany. Jill chce na własną rękę pomóc w odkryciu prawdy. Wkrótce okazuje się, że jej działania mogą doprowadzić do rozpadu nowej rodziny i zniszczyć dopiero co odzyskane szczęście.

Czy macierzyństwo kiedyś się kończy? Jakie są granice miłości w rodzinie? Czy istnieje pojęcie „byłego dziecka”?


Lisa Scottoline jest autorką licznych bestsellerów z listy „New York Timesa”, laureatką Nagrody Edgara, przewodniczącą organizacji Mystery Writers of America. Książki Scottoline zostały do tej pory wydane w nakładzie trzydziestu milionów egzemplarzy w trzydziestu dwóch krajach. Nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazały się trzy powieści autorki: „Ocal mnie”, „Spójrz mi w oczy” i „Nie odchodź”. Lisa Scottoline mieszka w Pensylwanii.


Michał Bardel "Zbrodnia i wina"
SMS: go.ksiazka3.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

Kategoria: Przewodnik / Sensacja
Liczba stron: 256
Wydawca: Znak

Sensacyjny przewodnik po winach świata. Odkryj mroczne tajemnice znanych win i winnic świata. Poznaj opowieści z podróży do miejsc, w których wino i zbrodnia tworzą fascynujący duet. Jeśli ludzie dla butelki wina skłonni są zabijać, kraść, szantażować, truć, to w tym winie musi coś być!

Michał Bardel, niczym winiarski Sherlock Holmes, tropi sensacyjne zniknięcia beczek wina w Toskanii, demaskuje langwedockich winiarzy-terrorystów, a w zuryskiej katedrze bada kielich z zatrutym winem. Wszystko to uzupełnia rzeczowa wiedza znawcy i zabawne anegdoty.

Jeśli ciekawi Cię świat wina, chcesz odnaleźć się w gąszczu odmian i etykiet, ale nie chcesz utonąć w specjalistycznym żargonie — trzymasz w ręce przewodnik stworzony dla Ciebie!


masz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB