Sześć książek do zdobycia w konkursie Zakładka

2014-07-29 14:54:48 (ost. akt: 2014-07-30 11:34:46)
Sześć książek do zdobycia w konkursie Zakładka

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Ruszamy z pierwszą wakacyjną odsłoną Zakładki — książkowego kącika Kultury. Zasady tej zabawy są bardzo proste.

Aby zdobyć jedną z sześciu prezentowanych poniżej książek, wystarczy dziś do godz. 20 wysłać sms z uzasadnieniem. Dokończcie wypowiedź: Chcę otrzymać książkę, ponieważ... Osoby, które otrzymają książkę, zostaną powiadomione o tym telefonicznie.

Jak zdobyć książkę? Wyślij sms pod numer 7248. W miejsce „x“ należy wpisać swoje uzasadnienie. Koszt sms-a to 2,46 z VAT.

Olga Rudnicka "Fartowny pech"
SMS: go.ksiazka1.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

Kategoria: Horror, sensacja, kryminał
Liczba stron: 304
Wydawca: Prószyński i S-ka

Posterunkowy Nadziany ma pecha. Po serii niefortunnych zdarzeń postanawia dobrowolnie przenieść się na niewielką placówkę, gdzie nikt go nie zna i może wszystko zacząć od nowa. Na miejscu spotyka kolegę ze szkoły policyjnej, Dzianego, który po wlepieniu mandatu żonie komendanta i pobiciu przez dwunastoletnią dziewczynkę dochodzi do wniosku, że praca w policji nie jest dla niego i zostaje prywatnym detektywem. Pomaga mu brat, Gianni, który właśnie wrócił do Polski i jest specjalistą od trudnych przypadków, a jego klientela jest dość specyficzna. Gianni pracuje bowiem dla bossów przestępczego półświatka. Pierwszym klientem Dzianego zostaje jeden z nich, niejaki Padlina, który dla odmiany zamiast płatnego zabójcy potrzebuje prywatnego detektywa, bo najpierw musi się dowiedzieć, kogo ma zabić.

Nic jednak nie toczy się tak jak powinno. Dziany zostaje postrzelony przez Nadzianego w stopę, oczywiście przypadkiem; Gianni, mimo postanowienia że będzie uczciwym człowiekiem, musi przyjąć kolejne zlecenie, a Padlina wywołuje wojnę gangów, przekonany, że konkurencja zaatakowała jego człowieka.


Diego Galdino "Pierwsza kawa o poranku"
SMS: go.ksiazka2.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

Kategoria: Pasje i namiętności
Liczba stron: 270
Wydawca: Dom Wydawniczy Rebis

Książka Diego Galdino to świetna propozycja do poczytania nie tylko przy filiżance kawy. "Pierwsza kawa o poranku" to lekka opowieść z nutką romantyzmu. Autor opowiada historię baristy Massimo, którego życie zmienia tajemnicza Francuzka w momencie, kiedy zostaje klientką jego kawiarni, życie mężczyzny wywraca się do góry nogami. Pozornie banalna historia jest jednak opowiedziana z taką lekkością i swobodą, że czyta się ją z wielką przyjemnością. Dodatkowo autor nakreśla czytelnikowi mapę Rzymu, oprowadzając go po antycznym mieście krętymi ścieżkami. "Romantyczna historia pachnąca włoskim espresso" jest sposobem na umilenie sobie czasu przy filiżance kawy."

Diego Galdino (1971) to pisarz i barista z zamiłowania. Mieszka w Rzymie, gdzie otworzył kawiarnię, serwuje tam klientom osobiście rozmaite rodzaje kawy. Jego kolejną pasją jest pisanie. Pisarz jest również autorem nieprzetłumaczonych na język polski powieści "Leonor", i "Il Mondo di Christina" (Świat Cristiny").


Yvette Manessis Corporon "Szept cyprysów"
SMS: go.ksiazka3.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

Kategoria: Pasje i namiętności
Liczba stron: 352
Wydawca: Dom Wydawniczy Rebis

Zakochaj się w Grecji bez pamięci! Nowa wakacyjna powieść dla kobiet o miłości i losie, który połączył dwie kobiety. Malownicza grecka wyspa, mity, magia i galeria barwnych postaci — oto wyjątkowo nastrojowa powieść.

Daphne, córka greckich imigrantów mieszkających w Nowym Jorku, po tragicznej śmierci męża zostaje sama z córeczką oraz stertą rachunków do zapłacenia. Inwestuje wszystko w otwarcie własnej, greckiej restauracji. Dostaje także drugą szansę w życiu osobistym — zaręcza się z bogatym i przystojnym bankierem, ale ślub chce wziąć na greckiej wysepce Erikusie.

Na tej magicznej wyspie mieszka Evangelia — babcia Daphne. To dzięki niej poznawała rytmy wyspiarskiego życia, przyprawionego mitami i opowieściami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Przeszłość i teraźniejszość ściśle się przeplatają w tej nastrojowej, pełnej ciepła historii o kobiecie uwięzionej między światem tradycji a wymaganiami, jakie stawia przed nią kariera zawodowa i związek z nowym mężczyzną. Evangelia wyjawia wnuczce niezwykłe dzieje swojego życia i opowiada poruszające historie z przeszłości. Daphne wreszcie pojmuje, że najważniejsza magia, w jaką powinna uwierzyć, to magia jej samej. I że poczucie bezpieczeństwa nie jest równoznaczne z miłością...

Yvette Manessis Corporon jest zdobywczynią nagrody Emmy, autorką scenariuszy programów telewizyjnych, producentką i pisarką. Otrzymała również Silurian Award for Excellence in Journalism oraz została nagrodzona przez Radę Miasta Nowy Jork za działania na rzecz dziedzictwa greckiej kultury.


Paweł Jaszczuk "Ochronka Anioła Stróża"
SMS: go.ksiazka4.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

Kategoria: Kryminał
Liczba stron: 271
Wydawca: Oficynka

Wzięty pisarz Piotr Magnus ogłasza koniec swojej kariery pisarskiej. Zmęczony wieczorną wędrówką po krakowskim Kazimierzu, wraca do hotelu, by tam dowiedzieć się, że z powodu awarii zostanie przeniesiony do nieczynnego hotelu, którego będzie pierwszym gościem. Za przenosinami kryje się tajemnica. Otóż właściciel hotelu zleca Magnusowi napisanie swojej biografii. Podjęcie się tego zadania oznacza dla pisarza samotną wędrówkę po pełnym zagadek, niedopowiedzeń i symboli świecie swego pracodawcy. Co go czeka u jej kresu?

Paweł Jaszczuk — twórca cyklu kryminałów o lwowskim dziennikarzu śledczym Jakubie Sternie, autor powieści „Sponsor”, „Honolulu” i „Testament”, a także zbioru opowiadań „Ararat”. Jest również autorem wielu sztuk scenicznych i słuchowiska. W 2005 roku za kryminał „Foresta Umbra” otrzymał prestiżową Nagrodę Wielkiego Kalibru. Powieść „Ochronka Anioła Stróża” to jego powrót do tekstów, którym nieobce są rozważania o kondycji człowieka, zwłaszcza pisarza, i otwartość na tajemnicę twórczości


Anita Czupryn, Paweł Brzozowski "Tadeusz Brzoś. Sorry Batory, czyli przypadki Pana Teleranka"
SMS: go.ksiazka5.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

Kategoria: literatura faktu, biografie i dzienniki
Liczba stron: 264
Wydawca: Replika

Tadeusz Broś — wszyscy znali tę twarz, choć niewielu pamiętało nazwisko. Jego życie to festiwal anegdot prowincjonalnego aktora, kabareciarza i śpiewającego konferansjera, brylującego w nocnych lokalach lat 70. Ten ulubieniec Ewy Demarczyk i Hanki Bielickiej był ikoną telewizji przełomu lat 80. i 90.

Gdyby nie Tadeusz Broś, być może w ogóle nie zajmowałabym się śpiewaniem dla dzieci.... Być może nikt dziś nie pamięta jego nazwiska, ale chyba lepsze jest to, że wszyscy znali jego twarz. Majka Jeżowska

To pasjonująca rozmowa z człowiekiem, którego życie stało się zwierciadłem polskich przemian i polskich słabości; książka, która każe inaczej pomyśleć o wszystkich stojących po drugiej stronie ekranu. Beata Tadla

To do bólu szczery, niejednoznaczny portret człowieka, który wymyka się łatwym ocenom. Paweł Wysoczański

Wywiad rzeka z Tadeuszem Brosiem powstawał rok przed jego śmiercią, kiedy zmagał się on ze społecznym wykluczeniem, biedą, bankructwem i chorobą alkoholową. Jego biografia to uniwersalna historia człowieka wielkich sukcesów i bolesnych upadków, a zarazem portret czasów PRL-u i okresu polskiej transformacji.


Andrzej W. Sawicki "Aposiopesis"
SMS: go.ksiazka6.x, gdzie "x" to Wasze uzasadnienie

Kategoria: Horyzonty zdarzeń (fantastyka)
Liczba stron: 344
Wydawca: Dom Wydawniczy Rebis

Akcja toczy się w 1871 r. w Warszawie. Junkierka Henrietta von Kirchheim, w której kocha się szalony inżynier Danił Downar, w czasie przedstawienia w operze jest świadkiem nagłej i tajemniczej śmierci wysokiego austriackiego urzędnika. Konflikt dyplomatyczny wisi na włosku. Śledztwo toczy się na najwyższym szczeblu.

Bohaterowie tej dowcipnej i napisanej z werwą powieści — zarówno ludzie z krwi i kości, jak mechaborgi i jeden autentyczny dżinn — są obdarzeni nadzwyczajnymi cechami, a znakomicie oddane realia oraz postaci historyczne stanowią tło dla rozgrywek, które przekraczają ramy rzeczywistości, by przenosić się w dawne i przyszłe światy.

Andrzej W. Sawicki, rocznik 1974. Przygodę z pisaniem zaczął od debiutu na łamach "Fahrenheita". Z wykształcenia inżynier chemik. Dotychczas opublikował kilka opowiadań w pismach "Science Fiction, Fantasy i Horror" oraz w "Magazynie Fantastycznym". Jest autorem powieści "Inkluzja" i "Nadzieja czerwona jak śnieg".


Polub profil Kultury na Facebooku i bądź na bieżąco: www.facebook.com/Kulturawmpl

masz

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB