U źródeł rzeki Łyny — wystawa fotografii

2014-06-03 10:48:34 (ost. akt: 2014-06-03 11:05:37)
U źródeł rzeki Łyny — wystawa fotografii

Autor zdjęcia: Sebastian Skopek

Mgliste warmińskie poranki, promienie słońca przebijające się przez mozaikę drzew, kiełkujące trawy, pierwsze wiosenne kwiaty, omszałe pnie, soczysta zieleń i… Łyna, zmienna jak przedwiośnie. Miłośników fotografii i przyrody zapraszamy na wernisaż wystawy „Źródła rzeki Łyny”, który odbędzie się w czwartek (5 czerwca) o godz. 17 w Czytelni Książek Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Raz energiczna jak górski potok, szemrząca i dynamiczna, to znów szeroko rozlana, oniryczna, spowita mgłą. Otulająca pnie drzew, ukryta wśród traw, na innym miejscu gładka jak lustro, odbijająca błękit nieba. Taką właśnie Łynę zobaczyli i uwiecznili w swoich pracach uczestnicy plenerów fotograficznych, które odbywały się od 12 kwietnia do 5 maja w Rezerwacie Źródeł Rzeki Łyny. W plenerach zorganizowanych przez Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne „Blur” oraz Łyńskie Centrum Rozwoju AŁNA wzięło udział ponad pięćdziesięciu miłośników fotografii i przyrody.

Podczas plenerów powstało ponad 150 prac autorstwa 33 fotografów. Ich zwieńczeniem jest wystawa „Źródła rzeki Łyny”, prezentująca wybór 24 fotografii. Za pomoc w organizacji wystawy organizatorzy dziękują Patrykowi Kozłowskiemu, Radnemu Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który ufundował druk prac oraz Tomaszowi Reihs.

Autorzy prac wystawy poplenerowej „Źródła rzeki Łyny”:
Agata Brzostowska, Paweł Gulewicz, Jolanta Kolinko, Jakub Kurpiewski, Łukasz Markowski, Marcin Melkis, Ola Mosakowska, Władysław Nowosielski, Krzysztof Omilian, Anna Piotrowicz, Joanna Stępkowska-Kuchta, Łukasz Stukan, Artur Szewczyk, Agnieszka Wadowska, Grzegorz Wadowski, Maciej Wagner, Tadeusz Więckowski, Piotr Wyrzykowski.

„Źródła rzeki Łyny” — wernisaż wystawy
czwartek (5 czerwca), godz. 17:00
Czytelnia Książek (I piętro), Stary Ratusz WBP, ul. Stare Miasto 33
Wystawa otwarta do 20 czerwca


Współorganizatorzy: Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne BLUR, Łyńskie Centrum Rozwoju AŁNA

Materiały organizatoraKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB