Malarstwo w filharmonii

2014-05-29 20:27:07 (ost. akt: 2014-05-29 12:29:59)
Malarstwo w filharmonii

Zapraszamy na wystawę "Malarstwo" Jerzego Wojciecha Bieleckiego. Wernisaż wystawy - 30 maja o godz. 18 w Filharmonii Warmińsko- Mazurskiej (ul. Głowackiego 1, Olsztyn).

Jerzy W. Bielecki urodził się w 1955 roku w Sejnach. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w latach 1974 - 1979. Specjalizacja: grafika warsztatowa w pracowni prof. E.Piotrowicza. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem i ilustracją. Autor ponad 30-stu wystaw indywidualnych na terenie Polski, a także USA i Francji. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki w 1984 roku. Udział w kilkudziesięciu wystawach grupowych i zbiorowych, z których najważniejsze to: Ateny 1988, " Dziesięciu Malarzy Polskich ", Los Angeles 1991r," Atr Expo ",Santa Ana 1992 " We Are ". Prace w zbiorach muzeów polskich, kolekcjach prywatnych w Europie , USA, Japonii, RPA. W marcu 2008 galeria Triada umieściła nazwisko artysty w "Kompasie Sztuki- rankingu polskich artystów współczesnych".

Jerzy Wojciech Bielecki jako wybitny artysta- malarz, ma na swoim koncie ogromny dorobek twórczy. Świadczy o tym, nie tylko imponująca ilość wystaw w Polsce, Europie i USA, ale również udział w wielu przedsięwzięciach kulturotwórczych. Charyzmatyczny artysta, obdarzony talentem i pasją twórczą, w swojej 35-letniej pracy osiągnął wiele sukcesów w zakresie malarstwa i edukacji artystycznej. Prowadzi działalność pedagogiczną, współorganizuje międzynarodowe obozy artystyczne, prowadzi warsztaty malarskie z dziećmi, młodzieżą i seniorami. Od wielu lat  wspiera wszelkiego rodzaju aukcje charytatywne, przekazując nieodpłatnie obrazy na rzecz szpitali, domów dziecka i ubogich rodzin. Zaangażowany społecznie, aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Olsztyna, Warmii i Mazur, Polski. Osoba znana i ceniona, dla wielu autorytet, wybitna osobowości kultury olsztyńskiej. Buduje filozofię życia, polegającą na tworzeniu wartości sukcesu sztuki poprzez wytężoną, systematyczną pracę artystyczną. W roku 2014 obchodzi 35 - lecie pracy twórczej.

Za swoją pracę zawodową i społeczną wyróżniony Odznaką Zasłużony Działacz Kultury.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB