Ewa Chotomska i Czytuś odwiedzą pacjentów Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

2014-05-15 21:56:00 (ost. akt: 2014-05-15 17:33:44)
Ewa Chotomska

Ewa Chotomska

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Na mapie Olsztyna każdy "książkolubny" znajdzie miejsce przyjazne do czytania. Ciotka Klotka, czyli Ewa Chotomska, Czytuś, sympatyczna maskotka akcji Olsztyn czyta oraz pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie udowodnią, że świetnie czyta się w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym. Spotkanie z małymi pacjentami już w środę (21 maja) o godz. 15:15.

Kolejna odsłona akcji "Olsztyn czyta" to poszukiwanie miejsc przyjaznych czytaniu. — Chcemy pokazać je na czytelniczej mapie Olsztyna, by każdy "książkolubny" mógł w prosty sposób je odnaleźć — mówi Katarzyna Masiewicz, kierownik działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. — Pierwszą placówką, którą odwiedzą pracownicy biblioteki, będzie Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy.

W środę (21 maja) małych pacjentów powita Czytuś, sympatyczna maskotka "Olsztyn czyta", który opowie w kilku słowach o akcji, a później razem z dziećmi posłucha utworów Ewy Chotomskiej, czytanych przez Hannę Banasiak, aktorkę Teatru Lalek.

Specjalną niespodziankę zaplanowano na godz. 15:15. — Ci, którzy pamiętają takie programy dla najmłodszych, jak "Tik-Tak", "Fasola", "Domowe przedszkole" lub "Młynek" z pewnością od razu pomyślą też o Ciotce Klotce! Tak, to właśnie Ewa Chotomska, która przez wiele lat pisała scenariusze tych programów i wcielała się w rolę Ciotki Klotki, spotka się z dziećmi — mówi Katarzyna Masiewicz.

Ewa Chotomska jest również autorką tekstów wielu piosenek dla dzieci (m.in.: "Szczotka, pasta", "Mydło lubi zabawę", "Myj zęby", "Moja fantazja") i kilku niezwykłych książek dla najmłodszych ("Zając Poziomka", "Kuchenny Alfabet w zagadkach" czy "Wiersze pod psem"). Prywatnie jest córką znanej pisarki, Wandy Chotomskiej.

Partnerem wydarzenia jest Książnica Polska, która przekaże w darze dla Szpitala książki. Projekt realizowany przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Olsztyna.


Ewa Chotomska i Czytuś w Olsztynie
Środa (21 maja), godz. 15:15
Sala konferencyjna Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Prof. Stanisława Popowskiego w Olsztynie, ul. Żołnierska 18a




Materiały organizatora

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB