Muzyczni mistrzowie ekologii

2014-05-09 18:28:52 (ost. akt: 2014-05-09 17:50:37)
Muzyczni mistrzowie ekologii

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

W czwartek i piątek prawie 1000 uczniów z całego województwa wzięło udział w koncertach „Z muzyką o ekologii”. Były to dzieci z zielonych szkół. Na Warmii i Mazurach jest ich ponad 100, najwięcej w Polsce. Koncerty w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej zorganizował Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, by podziękować dzieciom za pracę i uczestnictwo w akcjach na rzecz ochrony środowiska.

— Ośmioro uczniów, z których większość była nominowana przez Centra Edukacji Ekologicznej, wzięło udział w konkursie na Muzycznego Mistrza Ekologii. — powiedział Grzegorz Siemieniuk, specjalista ds komunikacji w WFOŚiGW.

Zdobywcami tytułu zostali Marta Jurgiełajtis z Biedaszek, Karolina Żak z Łęgajn, Michał Łaszkiewicz z Elbląga, Jagoda Brylowska z Ełku, Aleksandra Budzińska z Węgorzewa, Natalia Chrzanowska z Lipowiny, Aniela Korotko z Judzików koło Olecka oraz
 Ada Kiełczykowska z Jonkowa. Laureaci dostali torby pełne nagród, wśród których były m.in. gry planszowe i przybory plastyczne. Podczas koncertów uczniowie wysłuchali utworów Piotra Czajkowskiego, Edwarda Griega, Gioacchino Rossiniego i Johanna Straussa, których inspiracją było piękno przyrody. Orkiestrę poprowadził Janusz Miłosz Zarzycki.
 — Był to pierwszy konkurs tego rodzaju, zorganizowany prze filharmonię i WFOŚiGW — mówił Siemieniuk. — Mam nadzieję, że nie ostatni, bo było to ciekawe spotkanie.

MZG


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB