Nowości muzyczne - Mùlk zespołu Moose The Tramp

2014-05-06 11:05:35 (ost. akt: 2014-05-06 11:37:20)
Nowości muzyczne - Mùlk zespołu Moose The Tramp

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Zespół Moose The Tramp zrealizował teledysk do piosenki Mùlk, która stanowi przedsmak nadchodzącej płyty. Album gdańskiego zespołu ma pojawić się na rynku jesienią tego roku.

Pierwsze dźwięki Moose The Tramp sięgają roku 2011. Sam początek to spokojne, zupełnie niezobowiązujące melodie grane na gitarach akustycznych. Pierwszy skład to duet: grający na gitarze wokalista Jakub Leonowicz oraz gitarzysta Bartosz Nosewicz. Kilka miesięcy później do składu dołączył grający na gitarze akustycznej wokalista Peter Gübner. Do pełni szczęścia brakowało już tylko sekcji rytmicznej. Na początku 2012 roku posadę perkusisty objął Arek Wądołowski, a basisty - Marcin Gdaniec. Od tamtej pory Moose the Tramp to już kwintet.

Po kilku miesiącach prób, wiosną 2012 roku zespół zarejestrował swój pierwszy materiał krótkogrający "Moose The Tramp EP", który światło dzienne ujrzał w listopadzie. Materiał w postaci plastikowego krążka w kolorowym, papierowym pudełku wydany został całkowicie własnym sumptem, więc na próżno szukać płyty w salonach muzycznych. Płyta zawiera sześć utworów i jest swoistym podsumowaniem oraz wypadkową muzyki wykonywanej przez zespół.

Brzmienie i dźwięki Moose The Tramp to rock, grunge, folk, post rock. Forma nie jest zamknięta, istotny dla zespołu jest przepływ dźwięku, myśli i emocji.

Do tej pory zespół zagrał kilka koncertów klubowych, m.in. u boku takich zespołów jak: Blindead, Tides From Nebula, Popsysze, NAO, Space Sugar. Obecnie Moose The Tramp pracuje nad materiałem na pierwszą płytę długogrającą, którą zamierza zarejestrować jesienią 2014r.

Płytę promuje kawałek Mùlk.
Materiały zespołu

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB