Plener fotograficzny u źródeł Łyny

2014-04-14 14:18:48 (ost. akt: 2014-07-01 13:33:47)
Plener fotograficzny u źródeł Łyny

Autor zdjęcia: Sebastian Skopek

Blisko 50 osób, miłośników przyrody, fotografów i przyjaciół Łyńskiego Centrum Rozwoju „AŁNA” i Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR wzięło udział w plenerze fotograficznym w rezerwacie przyrody Źródła Rzeki Łyny.

— Gdy zobaczyliśmy, ilu uczestników przyjechało do Łyny, nie mogliśmy uwierzyć. Łyna jeszcze nigdy nie widziała tylu ludzi z aparatami na raz — śmieje się Dariusz Grzebała z centrum "AŁNA".

Uczestnicy pleneru zwiedzili rezerwat przyrody Źródła Rzeki Łyny wraz z wyjątkowym przewodnikiem Leszkiem Brzezickim, leśniczym Leśnictwa Orłowo, który przedstawił unikalność i bogactwo rezerwatu.

— Pogoda nas nie rozpieściła, mieliśmy dosyć słabe światło, ale postaramy się wybrać jak najlepsze zdjęcia — dodaje Piotr Wyrzykowski ze stowarzyszenia BLUR, jeden z organizatorów akcji.

Wydrukowanych zostanie około 15-20 fotografii, wykonanych u źródeł rzeki Łyny. Artystów postanowił wesprzeć finansowo Patryk Kozłowski, mieszkaniec Nidzicy i radny sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.

Na początku maja gotowa wystawa trafi do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nidzicy, która mieści się w murach zamku. 6 czerwca wystawa zostanie przeniesiona do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, a następnie do Starostwa Powiatowego w Olsztynie.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB