Dni Frankofonii i Kultury Francuskiej

2014-03-18 10:11:40 (ost. akt: 2014-03-18 10:14:20)
Dni Frankofonii i Kultury Francuskiej

Do 5 kwietnia potrwają w Olsztynie XVIII Dni Frankofonii i Kultury Francuskiej Journées de la Francophonie et de la Culture Franćaise.

W środę, 19 marca, w Centrum Polsko-Francuskie (ul. Dąbrowszczaków 39) o godz. 18 odbędzie się wykład Piotra Szaradowskiego, wykładowcy historii mody w School of Form w Poznaniu, kuratora wystawy Elegancja-Francja. Będzie to wykład z historii mody XX wieku połączony z prezentacją ubioru paryskiego domu mody z lat 50. Wstęp wolny

W czwartek, 20 marca, także w CPF o godz. 18 odbędzie się spotkanie autorskie z pisarzem, scenarzystą, dramaturgiem młodego pokolenia Zbigniewem Masternakiem z Puław, autorem najnowszej powieści z autobiograficznego cyklu „Księstwo” zatytułowanego „Nędzole”, w której barwnie opowiada o polskiej emigracji zarobkowej we Francji na początku XXI w. Masternak to najczęściej filmowany pisarz młodego pokolenia, m.in. reżyser Andrzej Barański na podstawie trzech pierwszych powieści Masternaka zrealizował film „Księstwo” (2011), obecnie według najnowszej prozy autora przygotowuje film reż. Krzysztof Zanussi. Wstęp wolny. Tego dnia o godz. 19.30 w Galerii Sowa (ul. Zamkowa 2A) CPF zaprasza na koncert znanego celtyckiego zespołu The Brian Mc Combe Band — muzycy z francuskiej Bretanii, Szkocji, Irlandii w składzie: Brian McCombe, Ciara Brennan, Yvon Riou, Chris Dawson, Charles Lucas, David „Hopi” Hopkins. Bilety w cenie 40 zł w Galerii Sowa, Rewolwer, Cofee Station oraz przed koncertem (45 zł).

W piątek, 21 marca, w siedzibie CPF odbędzie się o godz. 18 niecodzienny spektakl ,,Książę i prawda” w wykonaniu Teatru na Jedną Chwilę według sztuki francuskiego pisarza i dramaturga Jean-Claude Carriere’a ,,Le jeune prince et la vérité”, którą spolszczyła, przygotowała, opracowała muzycznie i wyreżyserowała Anna Kajko. Grupę teatralną, działająca od 10 lat przy Domy Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w Grazymach, prowadzi Anna Kajko w ramach terapii zajęciowej. Wstęp wolny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB