Muzyka w Obrazie

2014-01-28 20:55:46 (ost. akt: 2014-01-28 16:10:28)
Muzyka w Obrazie

7 lutego w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbędą się dwie imprezy – wystawa fotografii oraz koncert, inspirowany tematyka zdjęć.

Podczas wernisażu 3 fotografików odbierze nagrody, przyznane w I Olsztyńskim Przeglądzie Fotografii. Laureatami przeglądu zostali: Jacek Kowalski z Róźnowa – nagroda w kategorii Ziemia za cykl zdjęć z budowy (dźwigi przy budowie Galerii Warmińskiej w Olsztynie); Michał Pieściuk z Olsztyna - nagroda w kategorii Przestrzeń za cykl zdjęć z przestrzeni miejskich autobusów (portrety ludzi i zbliżenia na detale w biało-czarnej scenerii pasażerów miejskich autobusów); Anna Wojszel z Wipsowa - nagroda w kategorii Człowiek za cykl malarskiej interpretacji fotografowanych postaci. Na wystawie będzie można obejrzeć także zdjęcia innych autorów.

Po wernisażu zabrzmią I Olsztyńskie Koncerty „Muzyka w Obrazie”, podczas których do cyklu fotografii 9 autorów wybranych w konkursie muzyczny komentarz zagrają: Robert Kanaan (Gdańsk), Adam „Mr Smok” Bórkowski (Poznań) oraz inicjatorzy projektu Elżbieta i Andrzej „Andymian” Mierzyńscy (Olsztyn). Niecodzienne brzmienia zapewnią nowoczesne instrumenty: syntezatory. Wszyscy artyści są otwarci na nowe wyzwania i gorąco zapraszają do współpracy.

Spotkanie poprowadzi dziennikarz radiowy Robert Lesiński.

Początek imprezy godz. 18 w piątek (7 lutego). Wstęp wolny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB