"Mistrzowskie Recitale Fortepianowe". Wystąpi Ignacy Lisiecki

2014-01-23 12:35:35 (ost. akt: 2014-01-23 14:11:10)
Mistrzowskie Recitale Fortepianowe. Wystąpi Ignacy Lisiecki

W cyklu "Mistrzowskie Recitale Fortepianowe" w dniu 31 stycznia 2014 r. o godz. 19 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wystąpi wybitnie uzdolniony pianista młodego pokolenia - Ignacy Lisiecki.

Wydana w 2013 r. debiutancka płyta Ignacego Lisieckiego "Homage to Brahms" została bardzo dobrze przyjęta przez krytykę i melomanów zarówno w Polsce jak i za granicą. W listopadzie 2012 pianista odniósł wielki sukces w Tokyo Opera City, jednym z najważniejszych centrów muzycznych świata.

Na pytanie, czym się kierował artysta wybierając olsztyński program recitalu Ignacy Lisiecki odpowiedział:

W programie olsztyńskiego recitalu znajdą się dwie znaczące kompozycje Schumanna. Wybór programu nawiązuje bezpośrednio do trwającego właśnie karnawału, stąd Karnawał Wiedeński Schumanna! Mam nadzieję, że publiczność olsztyńska dzięki Schumannowi przeniesie się duchowo na bal maskowy do XIX wiecznego Wiednia. Schumann jest kompozytorem wyjątkowo mi bliskim. Posiadam w repertuarze wszystkie jego utwory.

Program Recitalu:

Bach/ Busoni – Chaconne
Domenico Scarlatti - 4 Sonaty
Franz Liszt – Po lekturze Dantego Fantasia quasi sonata
Robert Schumann - Sceny dziecięce op. 15
Robert Schumann - Karnawał wiedeński op. 26

Bilety w cenie: bilet normalny - 40 zł, bilet ulgowy - 30 zł, bilet na Kartę Melomana - 20 złKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB