„Purpurowe gniazdo” – czytanki Bożeny Kraczkowskiej

2014-01-15 19:53:28 (ost. akt: 2014-01-15 14:56:39)
„Purpurowe gniazdo” – czytanki Bożeny Kraczkowskiej

W niedzielę, 19 stycznia, zapraszamy na spotkanie z cyklu Poranek w Kamienicy: „Purpurowe gniazdo” – czytanki Bożeny Kraczkowskiej.

Podczas spotkania autorka przeczyta fragmenty swojej książki dla dzieci, opowie też o zimie, świętach i międzyludzkich relacjach. Atmosferę podgrzeje oprawa muzyczna i pokaz ilustracji „Purpurowego gniazda”.

Bożena Kraczkowska to poetka, pisarka, fotografik, dziennikarz. Mieszka i pracuje w Olsztynie. W 2011 r. wydała tomik wierszy „Da się żyć”. W 2012 r. wydała autorską płytę „Wystarczy mnie lubić”. Autorka wielu wystaw fotograficznych w kraju i za granicą, m.in. „Maryla in Blues”, „Baletnice i tancerze, bo maki nie są jedynie kwiatami”.

„Purpurowe gniazdo” to książka o tematyce bożonarodzeniowej skierowana do nieco starszych dzieci, a także wszystkich tych, którzy nadal się nimi czują. Gdy Święty Mikołaj, znudzony dotychczasowym życiem, bierze urlop i znika w Zamrożonym Lesie, jego przyjaciele – królik Chrupuś, renifer Ramon i mały troll Trolek natychmiast organizują poszukiwania. W drodze bohaterowie zaprzyjaźniają się z leśnymi zwierzętami i dowiadują się od nich, dlaczego Zamrożony Las jest niemy. Okazuje się, że to sprawka Pięknej Zimy, która uwięziła w tajemnym miejscu wszystkie ptaki świata.

Poranek w Kamienicy: „Purpurowe gniazdo” – czytanki Bożeny Kraczkowskiej
19 stycznia (niedziela) godz. 12.00
Kamienica Naujacka MOK, ul Dąbrowszczaków 3, Olsztyn


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB