Pryzmat dla tańczących dzieci

2014-01-08 16:48:51 (ost. akt: 2014-01-08 17:14:07)
Pryzmat dla tańczących dzieci

Autor zdjęcia: Artur Szczepański / materiały organizatora

Audycja zorganizowana zostanie dla zaawansowanej grupy dziecięcej, odbędzie się 11 stycznia o godzinie 10 w sali baletowej Spichlerz, ul. Piastowska 13.

Pracownia Tańca Pryzmat ogłasza audycję do nowej, zaawansowanej grupy dziecięcej w wieku 8-13 lat. Ideą jest stworzenie reprezentacyjnej grupy dziecięcej działającej w ramach Pracowni Tańca Pryzmat. Grupa składać będzie się z ok. 5-6 osób kwalifikowanych na podstawie audycji. Audycja ma charakter otwarty - dla wszystkich tancerzy z Olsztyna i okolic. Grupa będzie pracować nad własnym repertuarem, specjalnymi projektami artystycznymi oraz choreografiami, które będą prezentowane na konkursach i wydarzeniach kulturalnych. Językiem grupy będzie taniec artystyczny bazujący na technikach tańca klasycznego, modern jazz, współczesnego, elementach improwizacji teatralnej.

Zajęcia będą odbywać się w systemie dodatkowych zajęć w weekend (poza regularnymi treningami, na które dzieci uczęszczają zwyczajowo). Terminy i ilość zajęć w miesiącu będą ustalane z rodzicami. Pierwsze zajęcia grupy odbędą się już podczas projektu "Ferie" przez Pryzmat Tańca.

Opiekunem i choreografem grupy będzie Katarzyna Grabińska.

Wymagania:
- Wysoki poziom techniczny tancerzy. Umiejętności będą weryfikowane na audycji
- Wiek 8-13 lat (inny wiek - uzasadniony może być wysokim poziomem technicznym)
- Zaangażowanie, samodyscyplina
- Przesłanie formularza zgłoszeniowego do 10 stycznia 2014 na adres: pryzmat@taniec-olsztyn.pl.
- Uczestnictwo w audycji 11 stycznia o 10:00 ul. Piastowska 13, Spichlerz
- Audycja składa się z:
1. prezentacji układu solo do własnej muzyki - max. 2 min
2. sprawdzian umiejętności; elementy weryfikowane podczas audycji: szpagat (prawa, lewa noga, poprzeczny), piruet przynajmniej podwójny, stanie na rękach (przy ścianie), przerzut bokiem (potocznie - „gwiazda"), skok szpagatowy na prawą, lewą nogę, przewrót przez bark do tyłu, z jedną nogą prostą w „świecy", chassé „mostek", wymachy po przekątnej (do przodu, boku, tyłu), dodatkowym atutem będą inne elementy akrobatyczne i taneczne
3. nauka krótkiej choreografii


Pryzmat: Pracownia Tańca PRYZMAT to grupa twórcza Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. We wrześniu minęło 6 lat od założenia grupy przez Katarzynę Grabińską (obecnie - opiekuna artystycznego i choreografa zespołu).
Zespół pracuje w systemie regularnych lekcji z różnych technik tańca oraz dodatkowych zajęć skupiających się na pracy nad repertuarem. Zespół ma formę zamknięta, a kwalifikacja do grupy odbywa się na podstawie specjalnej AUDYCJI lub awansu z innych grup w ramach PRACOWNI.Grupę repertuarową tworzą: Gabriela Zubowicz, Kamila Olszewska, Anna Afeltowicz, Paulina Spiel, Monika Parafiniuk, Selena Popławska oraz Ola Dusza.


opracowanie: kp

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB