Biblioteka w Świątkach druga w kraju!

2013-12-02 08:00:00 (ost. akt: 2013-12-02 09:50:18)
Biblioteka w Świątkach druga w kraju!

Autor zdjęcia: Archiwum GBP

Wielki sukces Biblioteki Gminnej w Świątkach. Zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim rankingu bibliotek w miejscowościach do 15 tys. osób. W rankingu zorganizowanym m.in. przez Instytut Książki ocenianych było aż 760 placówek z kraju.

Głównym celem rankingu było wyróżnienie najlepiej prowadzonych bibliotek, które promują czytelnictwo i aktywność społeczną. Premiowano m.in. jakość obsługi, poziom czytelnictwa, oraz wydatki samorządu na utrzymanie placówki. Biblioteka ze Świątek w ogólnopolskim rankingu startowała pierwszy raz i od razu odniosła olbrzymi sukces. Po podliczeniu punktów okazało się, że placówka ze Świątek uplasowała się na drugim miejscu w kraju. Zwyciężyła Biblioteka w Wągrowcu (Wielkopolskie). — Jest nam miło, że zostaliśmy docenieni w tak prestiżowym rankingu — mówi Halina Kirjew kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Świątkach. — To nagroda dla całej sześcioosobowej załogi, dla naszych czytelników, ale także podkreślenie dobrej współpracy biblioteki i władz gminy.

Zgraną załogę biblioteki w Świątkach — oprócz Haliny Kirjew — tworzą także: Małgorzaty Cierpisz, Paulina Majewska, Bożena Maniewska, Jarosław Morgiewicz i Stefania Kornas. Biblioteka w Świątkach pełni dużo więcej funkcji niż tylko wypożyczalnia i czytelnia książek. To także centrum kultury, kreatywności, aktywności społecznej, promocji i organizator wielu wydarzeń gminnych. — Jak trzeba, to u nas każdy zajmuje się wszystkim — śmieje się Paulina Majewska.

Teraz w Świątkach i w filii biblioteki w Kwiecewie zarejestrowanych jest 650 czytelników, którzy mają do dyspozycji ponad 23,5 tysiąca tomów. W 2012 roku księgozbiór wzbogacił się o prawie tysiąc nowych pozycji.

JNKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB