Premiera książki "Purpurowe gniazdo"

2013-11-28 20:42:50 (ost. akt: 2013-11-28 12:48:46)
Premiera książki Purpurowe gniazdo

Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Bożeną Kraczkowską oraz premierę jej najnowszej książki. „Purpurowe Gniazdo” to powieść dla dzieci w świątecznym klimacie, historia wspaniałej przygody i wielkiej przyjaźni. Książka właśnie ukazała się w wydawnictwie NovaeRes i jest dobrym pomysłem na prezent od Świętego Mikołaja. Spotkanie z autorką odbędzie się 2 grudnia o godz. 17 w Starym Ratuszu WBP (Pokój z widokiem, II piętro).

Gdy Święty Mikołaj, znudzony dotychczasowym życiem, bierze urlop i znika w Zamrożonym Lesie, jego przyjaciele – królik Chrupuś, renifer Ramon i mały troll Trolek natychmiast organizują poszukiwania. W drodze bohaterowie zaprzyjaźniają się z leśnymi zwierzętami i dowiadują się od nich, dlaczego Zamrożony Las jest niemy. Okazuje się, że to sprawka Pięknej Zimy, która uwięziła w tajemnym miejscu wszystkie ptaki świata.

Nasi bohaterowie muszą teraz zmierzyć się z podwójnym wyzwaniem: odnaleźć Świętego Mikołaja i uwolnić ptaki. Czy im się to uda? Mamy nadzieję, że tak. W przeciwnym razie dzieci na całym świecie nie dostaną prezentów, a lasy na całym świecie pozostaną nieme na wieki.

Książkę Bożeny Kraczkowskiej polecają:

Iwona Pavlović (tancerka, choreograf, reżyser):

Każdego roku Święty Mikołaj odwiedza mój dom. Święta Bożego Narodzenia bez Niego? To niemożliwe! Ciepło, dobro, miłość, przyjaźń, smaki, zapachy... wszystko tu jest. „Purpurowe Gniazdo” to mądra, pełna kolorów opowieść. Mmm..., a jak by te obrazy przenieść na scenę? Przeczytajcie tę książkę, polecam.

Wojciech Malajkat (aktor, reżyser, dyrektor warszawskiego teatru „Syrena”):

Kiedy Święty Mikołaj chce się wybrać na urlop, kiedy nie chce zajmować się prezentami, zaczyna się robić niebezpiecznie. Wiem, że coraz trudniej wierzyć w Mikołaja. Ja wierzę. Jeśli chcecie, żeby mimo wszystko do Was przyszedł – przeczytajcie tę książeczkę. Ja przeczytałem. Do mnie przyjdzie.

Bożena Kraczkowska – poetka, pisarka, fotografik, dziennikarka Gazety Olsztyńskiej, wielka fanka bluesa. Urodziła się w Świdniku k. Lublina. Obecnie mieszka i pracuje w Olsztynie. W 2011 r. wydała tomik wierszy „Da się żyć”. W 2012 r. wydała autorską płytę „Wystarczy mnie lubić”. Autorka wielu wystaw fotograficznych w kraju i za granicą, m.in. „Maryla in Blues”, „Baletnice i tancerze, bo maki nie są jedynie kwiatami”. Najłatwiej ją spotkać na blogach: purpurowylas.blogspot.com, malachitowylas.blogspot.com.

„Purpurowe Gniazdo” to pierwsza wydana książka z przygotowywanej trzyczęściowej serii.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB