Mocna książka o seksualnym wykorzystywaniu kobiet

2013-11-18 18:05:46 (ost. akt: 2013-11-25 12:28:42)
Mocna książka o seksualnym wykorzystywaniu kobiet

Niewolnice władzy, czyli przemilczana historia międzynarodowego handlu kobietami. Książka warta przeczytania.

Książka otwiera oczy na to co się dzieje z kobietami np. w Turcji czy Japonii. Od zawsze wiadomo, że seksbiznes to jeden z najbardziej dochodowych interesów świata. Autorka opisuje proceder jak to działa, jak wygląda od środka, opisuje historie pokrzywdzonych kobiet.

Zabierając się za czytanie nie wiedziałem czego się spodziewać, ale po zakończeniu śmiało mogę powiedzieć, że książka jest warta poświęcenia czasu. Temat polityczno-kryminalny oczywiście może nie trafić do wszystkich czytelników, ale jeżeli ktoś jest fanem dziennikarstwa śledczego śmiało może sięgnąć po lekturę.

Opis wydawnictwa: Według Amnesty International Lydia Cacho jest najbardziej znaną dziennikarką śledczą i obrońcą praw kobiet z Meksyku. Od lat walczy z niewolnictwem seksualnym i o prawa kobiet. Twierdzi, że współczesny rynek handlu żywym towarem, z niewolnictwem seksualnym na czele, wkrótce przekroczy rozmiary niewolnictwa afrykańskiego. To drugi najbardziej dochodowy czarny biznes po narkotykowym. W swojej przejmującej książce tworzy globalną mapę współczesnego niewolnictwa. Jest szczególnie wrażliwa na prostytucję dzieci i nieletnich. Materiały do tej książki zbierała 5 lat, jeżdżąc po świecie. Spotykała się z ofiarami i opisała ich dramatyczne losy. Sama w związku ze swoją działalnością padła ofiarą gwałtu, a sprawcy nie ponieśli kary. Lydia wypowiedziała wojnę handlarzom żywym towarem w Meksyku i na całym świecie. Dzięki jej pracy zapadły wyroki dożywotniego więzienia, ale niestety, tylko dla nielicznych przestępców.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB