Filmowy głos w dyskusji na temat świadomej konsumpcji

2013-11-22 11:49:04 (ost. akt: 2013-11-22 11:51:58)
Filmowy głos w dyskusji na temat świadomej konsumpcji

Z całą pewnością nie znamy pochodzenia większości przedmiotów, które nas otaczają i z których na co dzień korzystamy. Autor filmu „Krew w twoim telefonie” podejmuje wyzwanie i postanawia dowiedzieć się czegoś na temat pochodzenia swojej komórki. Efekty jego dociekań będzie można obejrzeć już w najbliższą sobotę (23 listopada) o godz. 17.00 w sali kinowej TU SIĘ MOVIE.

Pewnego dnia Frank Piasecki Poulsen, duński dokumentalista, zaczął się zastanawiać, skąd wziął się telefon w jego kieszeni. W toku filmowego śledztwa dotarł aż do pogrążonego w chaosie Kongo, gdzie w nieludzkich warunkach robotnicy wydobywają surowce potrzebne do produkcji sprzętu elektronicznego. - Film skłania do refleksji na temat świadomej konsumpcji - tłumaczy Aleksandra Drzał-Sierocka z Fundacji Inicjatyw Filmowych TU SIĘ MOVIE. - Twórca stawia pytania, co każdy z nas, jako konsument może zrobić, by uczynić świat lepszym.

Pierwszym krokiem musi być świadomość tego, gdzie i w jakich warunkach zostały wyprodukowane rzeczy, z których korzystamy. - Zwykle się nad tym nie zastanawiamy - mówi Magdalena Wilde z TU SIĘ MOVIE. - W czasie zakupów kierujemy się ceną i zakładamy, że i tak nie mamy wpływu na to, co dzieje się w fabrykach w różnych zakątkach świata.

Poulsen udowadnia, że warto zabrać głos w dyskusji. Choć jego trud nie mógł skończyć się bynajmniej spektakularnym sukcesem, to jednak stanowił ważny gest sprzeciwu. Choćby dlatego warto „Krew w twoim telefonie” obejrzeć. Po filmie ekipa TU SIĘ MOVIE zaprasza na kuluarowe dyskusje przy kawie i herbacie.

sobota (23 listopada), godz. 17.00: „Krew w twoim telefonie”, reż. Frank Piasecki Poulsen, Dania/Niemcy, 2010, 82 min.
Sala kinowa TU SIĘ MOVIE przy al. Wojska Polskiego 30a
Wstęp na każdą projekcję: 10 zł
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. monia #1251371 | 83.26.*.* 22 lis 2013 18:10

    Znalazłam stronę, gdzie każdy może odebrać tylko jedno darmowe doładowanie. Skopiuj i wklej do przeglądarki: http://doladaduj24.pl/e4b

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz