Wieczór z Teatrem kloszART

2013-11-20 15:46:04 (ost. akt: 2013-11-20 15:51:01)
Wieczór z Teatrem kloszART

30 listopada (sobota) od godziny 16 w Sali Widowiskowej Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie (ul. Parkowa 1) odbędzie się Wieczór z Teatrem kloszART. Wstęp wolny!

Sobotnie popołudnie rozpocznie się premiera Teatru kloszART pt. "Płonąca kukła". Jest to spektakl oparty na dramacie Kerstin Specht. Porusza tematykę trudnych relacji rodzinnych na wsi w czasach powojennych. Próbujeodpowiedzieć na pytania dotyczące rozbitych rodzin, wpływu jednych relacji międzyludzkich na inne oraz ukazuje podłoża zachowań poszczególnych postaci, kładąc nacisk na tło psychologiczne i biograficzne postaci.

Występują:
Babcia - Agata Drozdowicz
Matka - Barbara Sidor
Anke- Katarzyna Wiśniewska
Syn - Mateusz Sobolewski
Berthold - Adrian Kopp
Reżyseria: Adrian Kopp

Kolejną częścią wieczoru będzie podsumowanie warsztatów teatralnych, które odbyły się w ramach projektu "Dwie strony kurtyny" oraz prezentacja wybranych warsztatowych etiud teatralnych. Będą Państwo mieli okazję zobaczyć efekty niemal 15 godzinnej pracy olsztyńskiej młodzieży, która podczas warsztatów obracała się w zagadnieniach muzyki w ruchu scenicznym, komedii dell'arte oraz interpretacji i analizy tekstów literackich.

Po prezentacji warsztatowej przyjdzie pora na koncert zespołu "Wano Wejta".
Skład zespołu: Lena Nowak - klarnet, śpiew
Mikołaj Petryczenko - lira korbowa
Krzysztof Baranowski - kontrabas, gitara
Marcin Sojka - perkusjonalia, sampler
Paweł Malinowski – fortepian

Zespół czerpie inspiracje z polskiej muzyki tradycyjnej ze szczególnym zwróceniem uwagi na muzykę z regionu Warmii. Chociaż każdy członek bandu porusza się na co dzień w innej przestrzeni muzycznej (jazz, rock, rap, muzyka klasyczna i oczywiście muzyka tradycyjna) to na próbach łączy swoje doświadczenia i pomysły, tworząc własny styl brzmienia.

Wieczór z Teatrem kloszART zamknie spektakl oparty na opowiadaniu I. Bergmana pt. "Duchowa przypadłość". Spektakl przedstawia w formie monologów portret kobiety, zagubionej w społeczeństwie, wśród otaczających ją ludzi, ale także zagubionej w samej sobie, próbującej odnaleźć prawdziwą siebie. Próbuje ona uciec w świat wspomnień i wyobrażeń, ale to lekarstwo na jej samotność i wyobcowanie może okazać się jej przekleństwem.
Występują:
Agata Drozdowicz, Ewelina Jasińska, Barbara Sidor, Katarzyna Wiśniewska oraz Katarzyna Urbańska, Jacek Parciak, Mateusz Sobolewski oraz Adrian Kopp.
Reżyseria: Adrian Kopp


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB