Mój przyjaciel film. Warsztaty dla najmłodszych

2013-11-14 11:51:02 (ost. akt: 2013-11-14 12:01:42)
Mój przyjaciel film. Warsztaty dla najmłodszych

Fundacja Inicjatyw Filmowych TU SIĘ MOVIE zaprasza dzieci do udziału w cyklu „Mój przyjaciel film”. Po każdej projekcji odbędzie się warsztat psychoedukacyjny.

To wyjątkowa okazja, by zapoznać dzieci z repertuarem, który rzadko gości na ekranach polskich kin. Wszystkie filmy wybrane do projekcji do produkcje europejskie, nagradzane na festiwalach, skierowane do młodych widzów. Nie są to jednak animacje, ale filmy aktorskie, w których główne role zagrały dzieci.

- Chcieliśmy stworzyć alternatywę dla wielkich produkcji pokazywanych najczęściej w multipleksach - tłumaczy Lucyna Zembowicz z Fundacji Generator odpowiedzialnej za przygotowanie projektu. - W Europie powstaje mnóstwo świetnych filmów, w których to zwykłe dzieci, a nie animowane postacie są w centrum uwagi. Młodzi widzowie mogą identyfikować się z bohaterami tych opowieści, bo przeżywają podobne emocje i sytuacje.

Projekt jest realizowany w wybranych dziesięciu miastach w całej Polsce. W Olsztynie koordynuje go Fundacja Inicjatyw Filmowych TU SIĘ MOVIE.

Filmy wyświetlane w ramach cyklu „Mój przyjaciel film” adresowane są do dzieci w wieku od 8 lat. Po projekcjach odbywać się będą warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci w wieku 8-10 lat, związane z tematyką danego filmu. Ma on na celu wspieranie dzieci w rozwoju umiejętności społecznych i emocjonalnych, takich jak świadomość siebie, kontrola emocji, umiejętność motywowania się, empatia, czy zarządzanie relacjami. Można przyjść tylko na film, lub na film i warsztat.

Zapisy na warsztaty oraz szczegółowe informacje:
Aleksandra Drzał-Sierocka, tel. 608 43 30 37, ola@fundacjatsm.pl

Spotkania odbywają się w sali kinowej TU SIĘ MOVIE przy al. Wojska Polskiego 30a.
Bilety: 8 zł - film, 10 zł - warsztat

PROGRAM:

16 LISTOPADA
11.00: „Mysz, pies i Tato” (“Patatje Oorlog”), Belgia/Holandia 2011, reż. Nicole van Kilsdonk, 86 min. (wersja z lektorem)
godz. 12.30: warsztat o poskramianiu trudnych emocji

O FILMIE: Opowieść o 9-letniej Kiek i jej ojcu. On jest lekarzem, pomaga ludziom na terenach objętych wojną. Kiedy wyjeżdża na kolejną misję, Kiek bardzo się o niego martwi. Na szczęście poznaje rachunek prawdopodobieństwa. Ani ona, ani jej najlepsze przyjaciółka nie znają nikogo, kto jednocześnie miałby martwą mysz, martwego psa oraz martwego tatę. Wystarczy znaleźć mysz i psa, i…, a to znacznie zwiększy bezpieczeństwo taty.

23 LISTOPADA
godz. 11.00: „Krokodyle z przedmieścia” („Vorstadtkrokodile”), Niemcy 2009, reż. Christian Ditter, 98 min. (wersja z lektorem)
godz. 12.50: warsztat o znajdywaniu motywacji

O FILMIE: Największym marzeniem 10-letniego Hannesa jest przyłączenie się do gangu „Krokodyli”, do którego należą rówieśnicy z sąsiedztwa. Musi jednak wcześniej wykonać zadanie, aby udowodnić, że nadaje się na kolejnego „Krokodyla”.

30 LISTOPADA
godz. 11.00: „Alfie, mały wilkołak” („Dolfje Weerwolfje”), Holandia 2011, reż. Joram Lürsen, 89 min. (wersja z lektorem)
godz. 12.45: warsztat o przyjaźni i współpracy

O FILMIE: Kiedy Alfie kończy 7 lat, odkrywa, że jest inny niż pozostałe dzieci. W nocy przy pełni księżyca zmienia się w małego wilkołaka o białym puszystym futerku. Jest przerażony tym, co się z nim dzieje, więc za wszelką cenę próbuje ukryć swoją odmienność. To trudne, zwłaszcza gdy podejrzliwa sąsiadka zauważa, że w nocy znikają jej kurczaki.

7 GRUDNIA
godz. 11.00: „Wyjątkowy ptak” („Bluebird”), Holandia 2004, reż. Mijke de Jong, 79 min. (wersja z lektorem)
godz. 12.20: warsztat pracy z ciałem
O FILMIE: 13-letnia Merel to dziewczynka, jak inne. No, może trochę grzeczniejsza i bardziej obowiązkowa. Dziewczynka bardzo kocha swego brata Kaspera. Niestety, koledzy i koleżanki z klasy z jakiegoś powodu nie lubią Merel, dokuczają jej, nawet zastraszają. Sytuacja staje się coraz poważniejsza i dziewczynka musi poszukać pomocy.

mat. organizatora


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB