"Pussy Riot. Modlitwa punka". Pokaz przedpremierowy

2013-11-07 11:29:45 (ost. akt: 2013-11-07 11:57:00)
Pussy Riot. Modlitwa punka. Pokaz przedpremierowy

Autor zdjęcia: mat. Organizatora

Fundacja Inicjatyw Filmowych TU SIĘ MOVIE zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu "Pussy Riot. Modlitwa punka" połączony z dyskusją z zaproszonymi gośćmi. Spotkanie odbędzie się w piątek, (8 listopada 2013), o godz. 18:30 w sali kinowej TU SIĘ MOVIE przy al. Wojska polskiego 30A w Olsztynie.

O rosyjskim zespole Pussy Riot zrobiło się głośno w lutym zeszłego roku, gdy jego członkinie w moskiewskiej cerkwi odśpiewały „Święta Matko, wygnaj Putina”. Ich akcja stała się symbolem walki o prawo do wolności artystycznego wyrazu. Już w najbliższy piątek i sobotę będzie można obejrzeć w Olsztynie film dokumentalny opowiadający o kontrowersyjnym występie i jego konsekwencjach.

To wyjątkowa okazja, by obejrzeć film, zanim wejdzie on na ekrany kin w całej Polsce. Warto, bo interesujący jest nie tylko temat, ale też sposób realizacji. Twórcy dokumentu, Mike Lerner, Maksym Pozdorowkin, próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, co doprowadziło członkinie Pussy Riot do tak radykalnych postaw i metod działania. Film jest zapisem wielu rozmów przeprowadzonych z Nadieżdą, Marią i Jekateriną oraz z ich bliskimi i przyjaciółmi. - Twórcom nie chodzi jednak o prostą gloryfikację, ale o głębszą refleksję, która prowadzi do uniwersalnych wniosków - mówi Aleksandra Drzał-Sierocka z Fundacji Inicjatyw Filmowych TU SIĘ MOVIE.

Taki temat nie powinien pozostać bez komentarza. Dlatego po piątkowej projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem dr Anny Drońskiej z Katedry Sztuk Pięknych UWM, członkinią grupy artystycznej FAŁDY oraz dr Piotrem Wasylukiem - historykiem filozofii oraz byłym wokalistą zespołu KOFEiNA. - Zastanowimy się nad wolnością wypowiedzi artystycznej i jej granicami, o ile takie istnieją - zapowiada Radek Sierocki z TU SIĘ MOVIE.

mat. Organizatora

„Pussy Riot. Modlitwa punka”, reż. Mike Lerner, Maksym Pozdorowkin, Rosja/Wielka Brytania, 2012, 86 min.
piątek, 8 listopada, godz. 18.30
sobota, 9 listopada, godz. 17.00
Sala kinowa TU SIĘ MOVIE, al. Wojska Polskiego 30A
wstęp: 10 zł
bilety można rezerwować mailowo: kontakt@fundacjatsm.pl


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB