TU SIĘ MOVIE. Przegląd kina niemego z muzyką na żywo

2013-10-23 10:47:54 (ost. akt: 2013-10-23 10:55:22)
TU SIĘ MOVIE. Przegląd kina niemego z muzyką na żywo

Już po raz trzeci TU SIĘ MOVIE oraz Stowarzyszenie Tratwa zapraszają na przegląd kina niemego z muzyką na żywo. Wszyscy miłośnicy starego kina i dobrej muzyki powinni rezerwować sobie czas w najbliższy weekend, 26 i 27 października 2013.

- W tym roku postawiliśmy na mroczne klimaty, ale z przymrużeniem oka - mówi Magdalena Wilde. - Dlatego prócz klasycznego filmu grozy, „Nosferatu”, wybraliśmy też komediowy horror „Kot i kanarek”. Właśnie z takimi filmowymi propozycjami muzycznie zmierzą się Aron Blum oraz Param Pam Pam Trio.

Tegoroczny przegląd odbędzie się w nowym miejscu – w sali kinowej przy al. Wojska Polskiego 30a. Kiedyś mieścił się tu magazyn kopii filmowych, potem na krótko przejęła ją trójmiejska firma Neptun-Film. Od pewnego czasu sala nie była używana. Teraz będą się tu regularnie odbywać tematyczne przeglądy, projekcje z dyskusją oraz inne wydarzenia filmowe. - Chcemy ożywić to znajdujące się na uboczu miejsce - mówi Radek Sierocki z TU SIĘ MOVIE. - Mamy sporo pomysłów. Zapraszamy też do współpracy wszystkich, którzy mają pomysły na działania, ale nie mają gdzie ich realizować.

Pierwszym wydarzeniem będzie właśnie weekendowy przegląd niemego kina. W kolejnych tygodniach sala będzie działać w piątki i soboty.

III PRZEGLĄD KINA NIEMEGO Z MUZYKĄ NA ŻYWO. DO OGLĄDANIA i SŁUCHANIA

26 października, sobota, godz. 18: „Kot i kanarek” (1927, reż. Paul Leni, 82 min.) z muzyką Param Pam Pam Trio

27 października
, niedziela, godz. 17: „Nosferatu – symfonia grozy” (1922, reż. Friedrich W. Murnau, 90 min.) z muzyką Arona Bluma

Bilety: 10 zł. Bilety można rezerwować pod numerem telefonu: 605 036 181

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB