Dni Bretanii z muzyką i tańcem

2013-10-22 10:54:13 (ost. akt: 2013-10-22 11:05:29)
Koncert zespołu Mabir Trio zainauguruje Dni Bretanii

Koncert zespołu Mabir Trio zainauguruje Dni Bretanii

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

W piątek (25 października) na Warmii i Mazurach rozpoczynają się XVIII Dni Bretanii. Dni zainauguruje o godz. 18 w kamienicy Naujacka w Olsztynie (ul. Dąbrowszczaków 3) koncert francuskiego zespołu Mabir Trio, grającego zaaranżowaną tradycyjnie i współcześnie muzykę bretońską oraz celtycką.

We wtorek o godz. 18 Centrum Polsko-Francuskie (ul. Dąbrowszczaków 39, pierwsze piętro) zaprasza na otwarcie wystawy akwareli Elżbiety Jaszczuk. Tematem jej prac są krajobrazy Bretanii. Natomiast o godz. 18.30 będzie można obejrzeć zdjęcia z wyprawy do Bretanii autorstwa Zbigniewa Karpińskiego.

W środę, 30 października, o godz. 17 w Pałacu Młodzieży (ul. E. Plater 3) odbędzie się fest-noz, czyli bretońska zabawa ludowa z udziałem polskiego zespołu Duo Grygier/Biela, grającego muzykę celtycką. W programie warsztaty taneczne, które poprowadzi Małgorzata Mycek. W środę, 6 listopada, o godz. 18 w CPF będzie można obejrzeć film „Polska-Bretania” Piotra Zarębskiego.

Dni zakończą się w piątek, 17 listopada, o godz. 16 w CPF spotkaniem z Daniele Plouzennec i Marie-Fraciose Simier, poświęcone legendom i baśniom bretońskim.

Ewa Mazgal

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB