Nowa powieść duńskiej mistrzyni kryminału

2013-10-22 10:50:18 (ost. akt: 2013-10-22 10:49:53)
Nowa powieść duńskiej mistrzyni kryminału

Uprowadzane, bite, zmuszane do prostytucji. Czy asystent kryminalnej Louis Rick uda się powstrzymać bezwzględnych handlarzy kobietami? „Pożegnanie wolności”, nowa powieść duńskiej pisarki Sary Blaedel, już w księgarniach!

Na Skelbækgade w dzielnicy Vesterbro nocą znaleziono zamordowaną kobietę, której bestialsko podcięto gardło. Asystent kryminalna Louise Rick wraz z kolegami z kopenhaskiej Komendy Miejskiej Policji rozpoczyna śledztwo. W tym samym czasie synek Camilli Lind, dziennikarki z działu kryminalnego „Morgenavisen”, a zarazem przyjaciółki Louise, znajduje wraz z kolegą noworodka porzuconego w kościele. Wszystkie ślady w sprawie ze Skelbækgade wskazują na handel kobietami z Europy Wschodniej. Louise przekonuje się, że ma do czynienia z bezwzględnymi gangsterami, gotowymi usunąć każdego, kto stanie im na drodze, i bez skrupułów upominającymi się o stary dług.

Książki Sary Blaedel poleca sama Camilla Läckberg.

Sara Blædel (urodzona 6 sierpnia 1964 w Kopenhadze) jest dziennikarką prasową i telewizyjną. Zaczynała jako kelnerka, ma wykształcenie graficzne, założyła też własne wydawnictwo, publikujące głównie kryminały zagraniczne. W 2004 roku ukazał się jej debiut powieściowy „Handlarz śmiercią”, pierwszy tom cieszącej się wielką popularnością serii kryminałów o asystent kryminalnej Louise Rick. W samej Danii pierwsza część cyklu sprzedała się w nakładzie ponad 200 tysięcy egzemplarzy. Prawa do tłumaczenia nabyły wydawnictwa z kilkunastu krajów. „Pożegnanie wolności” to czwarta część tego cyklu. Polskim wydawcą książek Sary Blaedel jest Prószyński i S-ka. Zapraszamy na stronę poświęconą książkom tej autorki - www.scianazabojstw.pl .


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB