"Sztuką po Pisku". Zapraszamy na spotkania teatralne

2013-09-19 20:14:06 (ost. akt: 2013-09-19 15:13:54)
Sztuką po Pisku. Zapraszamy na spotkania teatralne

Spotkanie teatralne "Sztuką po Pisku" odbędzie się w dniach 20-22 września. Wszystkie wydarzenia będą odbywały się w PDK Pisz.

Ta niecodzienna impreza powstała z inicjatywy niezależnego Teatru Delikates i Stowarzyszenia Społeczno-Artystycznego Kultywator. Sztuką po Pisku -Spotkania Teatralne odbywać się będą na płaszczyźnie kultury i sztuki artystów wywodzących się z różnych dziedzin teatru – np. plastyczny, monodram, pantomima, klaunada, groteska, komedia czy teatr tańca.

Chcemy stworzyć spotkanie, które będzie demokratycznym świętem dostępnym dla każdego. Chcemy wzruszać i bawić, śmiać się i spędzać czas razem z Wami w atmosferze sztuki. Sztuka budzi w nas emocje, skłania do refleksji. Przeżyte wspólnie emocje pozostają w nas, możemy do tych spotkań wrócić po wielu latach. Sztuka to spotkanie artystów z odbiorcami.

Jednym ze sposobów by do takiego spotkania mogło dojść musi ono zaistnieć jako święto. Dlaczego taka nazwa? Sztuką po Pisku to czysta zabawa słowem. Powiat Piski, miasto Pisz więc nie może być inaczej jak Sztuką po Pisku. Sztuki będą prezentowane po pisku (damski + męski okrzyk do startu). Inspirując się entuzjazmem jaki wywoływali u swoich fanów takie gwiazdy jak Elvis Presley czy The Beatles idziemy krok do przodu, sztuka zaistnieć może po uprzednim pisku fanów.

Znaczeniem Sztuki po Pisku jest dość mocne skojarzenie, chodź jest ono niepoprawne gramatyczne, ale często w gwarze lokalnej spotykane. Pisk jako Pysk. Sztuką po Pisku. Chcemy w ten sposób pokazać - „spoliczkować” sztuką społeczności lokalną i przyjezdną. Chcemy dotknąć widza wrażliwością, smakiem, subtelnością i wyjątkowością pięknych zdarzeń artystycznych.

Wstęp wolny.

Elżbieta Żywczyk


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB