Świat 2040. Czy Zachód musi przegrać?

2013-08-27 09:58:40 (ost. akt: 2013-08-27 09:59:05)
Świat 2040. Czy Zachód musi przegrać?

Autor zdjęcia: Wydawnictwo Znak

Dlaczego Amerykę czeka detronizacja? Czy Zachód poradzi sobie z inwazją islamu? Czego potrzeba Polsce do awansu w światowych rankingach?

Andrzej Lubowski, doświadczony ekonomista i publicysta, poddaje testom trzy wielkie globalne prognozy dotyczące światowej gospodarki. Po wnikliwym prześwietleniu kondycji ekonomicznych tygrysów śledzi trendy, które będą miały znaczenie dla przyszłości świata. Odwołuje się do swoich doświadczeń, kiedy pracował przez 20 lat w kierownictwie Citigroup i doradzał największym firmom w Ameryce i Europie. Omija rafy czyhające na zadufanych w sobie „proroków” i proponuje własne, zaskakujące spojrzenie na świat w roku 2040.

Ta książka burzy mity, odsłania gorzkie prawdy, drażni, prowokuje i zmusza do myślenia o przyszłości.
Zbigniew Brzeziński

Andrzej Lubowski napisał książkę niezwykłą. Posiada on nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również doświadczenie wynikające z wieloletniej pracy w instytucjach związanych ze światową gospodarką. Nie można pominąć jeszcze jednej cechy tej książki – to znakomite pióro autora. Polecam gorąco.
Alicja Kapuścińska

PREMIERA KSIĄŻKI: 26 WRZEŚNIA 2013

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Fifi #1209032 | 89.66.*.* 1 paź 2013 21:07

    Polecam tę książkę każdemu, nie tylko zainteresowanym ekonomią - w końcu mówi ona o sprawach, które dotyczą nas wszystkich, nawet jeśli nie znamy się na inflacji i stopach procentowych. Andrzej Lubawski próbuje odpowiedzieć na pytanie, kto będzie gospodarczym liderem za 27 lat i na jakiej pozycji będzie wówczas Polska. Odpowiedzi nie są jednoznaczne, ale bardzo ciekawe.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz