Wystawa rysunku Małgorzaty Bojarskiej-Waszczuk w Halo Galerii

2013-08-19 21:54:43 (ost. akt: 2013-08-19 11:42:55)
Wystawa rysunku Małgorzaty Bojarskiej-Waszczuk w Halo Galerii

Wernisaż wystawy rysunku Małgorzaty Bojarskiej-Waszczuk „Księga złego i dobrego – rysunki medytacyjne" odbędzie się 22 sierpnia (czwartek) o godz. 19.00 w Halo Galerii, Miejski Ośrodek Kultury, kamienica Naujacka ul. Dąbrowszczaków 3, Olsztyn.

„Księga złego i dobrego” jest zapisem refleksji nad działaniem dwóch zasad, między którymi rozpięte są ludzkie wybory - Dobrem i Złem, którym odpowiadają symbolicznie binarne pary – bieli i czerni, światła i ciemności.

Małgorzata Bojarska-Waszczuk, urodziła się w Olsztynie. Ukończyła studia z wyróżnieniem w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w 1996 roku. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, fotografią, grafiką warsztatową. Autorka wystaw indywidualnych, bierze udział w wielu prezentacjach i konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

W 2007 roku wyróżniona Stypendium Rady Miasta Olsztyn oraz Stypendium Artystycznym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W 2011 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2012 uzyskała stopień doktora w zakresie sztuk pięknych na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (dawna ASP).

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB