Wybiorą najlepsza książkę historyczną

2013-07-09 10:07:58 (ost. akt: 2013-07-09 10:08:11)
Wybiorą najlepsza książkę historyczną

Autor zdjęcia: sxc.hu

IPN, Telewizja Polska i Polskie Radio po raz szósty ogłaszają konkurs „Książka Historyczna Roku”. Ma on popularyzować dzieje Polski 20-go wieku i krzewić czytelnictwo książek historycznych.

Nagroda w konkursie, nosząca imię Oskara Haleckiego, jest przyznawana w dwóch kategoriach: najlepsza książka naukowa, poświęcona dziejom Polski i Polaków w 20. wieku, i najlepsza książka popularnonaukowa, poświęcona historii Polski w 20. wieku.

W jury konkursu zasiadają: profesor Grzegorz Łukomski, profesor Adam Czesław Dobroński, profesor Piotr Franaszek, profesor Antoni Dudek, profesor Andrzej Nowak i profesor Wojciech Roszkowski. Swoich zwycięzców wskażą zarówno jurorzy, jak i czytelnicy. Od 1 do 31 października każdy będzie mógł zagłosować w Internecie na najlepsze książki w dwóch konkursowych kategoriach. Laureaci otrzymają statuetki i nagrody pieniężne. Ich fundatorami są: Telewizja Polska, Polskie Radio oraz Instytut Pamięci Narodowej.
Do konkursu mogą być zgłaszane książki oraz publikacje elektroniczne - e-booki - wydane w języku polskim po raz pierwszy pomiędzy 1 stycznia 2012 roku a 30 czerwca 2013 roku. Książki mogą zgłaszać do końca lipca wydawnictwa i rektorzy wyższych uczelni. Więcej informacji o konkursie, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy do pobrania, można znaleźć na stronie www.ksiazkahistorycznaroku.pl.

Konkurs ogłoszono na mocy porozumienia, podpisanego w lipcu 2007 roku przez Instytut Pamięci Narodowej, Polskie Radio i Telewizję Polską.

IAR/komunikat/Siekaj/zr

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB