Jerzy Skolimowski zachęca do oglądania japońskich filmów

2013-06-16 11:43:09 (ost. akt: 2013-06-16 11:43:29)
Jerzy Skolimowski zachęca do oglądania japońskich filmów

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

9 filmów, wśród nich klasyka i najnowsze produkcje. Dzisiaj w warszawskim kinie Kultura rozpoczyna się Przegląd Filmów Japońskich, który potrwa do czwartku.

Polski reżyser i scenarzysta Jerzy Skolimowski, który wybrał pokazywane filmy zdradza, że w czasie przeglądu będzie można zobaczyć najważniejsze dzieła japońskiej kinematografii. Wśród klasyków znajdą się „Tokijska opowieść”, w reżyserii Yasujirô Ozu, „Straż przyboczna” Akiro Kurosawy czy „Kobieta z wydm” z Hiroshiego Teshigahary.

Przegląd Filmów Japońskich to także prezentacja najnowszych dzieł z kraju kwitnącej wiśni, między innymi: „Wesołych Świąt, pułkowniku Lawrence” Nagisy Ôshimy czy „Norwegian Wood”, który wyreżyserował Tran Anh Hung.

Organizatorem Przeglądu Filmów Japońskich jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Przegląd potrwa do 20 czerwca. Bilet na każdy seans kosztuje 5 złotych. Impreza rozpoczyna się o godzinie 16 projekcją obrazu „Pacchingi! Kiedyś zwyciężymy”, po której odbędzie się spotkanie z reżyserem Kazuyuki Izutsu. Spotkanie poprowadzi Tomasz Raczek.

Imprezą towarzyszącą jest wystawa malarstwa Jerzego Skolimowskiego „Ślady Tokio”. Jej wernisaż odbędzie dziś o 19.00 w Galerii Skwer.

Informacyjna Agencja RadiowaKarol Tokarczyk/tk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB