Kultowe polskie filmy za darmo w sieci!

2013-06-14 14:33:26 (ost. akt: 2013-06-14 14:40:37)
Kultowe polskie filmy za darmo w sieci!

Starych polskich filmów w serwisie You Tube będzie więcej. Takie deklaracje składają przedstawiciele studia filmowego "Kadr". Sami internauci cieszą się z możliwości legalnego oglądania klasyków polskiego kina.

Od dziś, w jednym z najpopularniejszych na świecie serwisów wideo, można oglądać około 60 klasycznych polskich filmów ze zbiorów "Kadru" i "Toru". Maria Pułaska, rzecznik prasowa pierwszego ze studiów podkreśla, że z biegiem czasu do sieci trafi więcej produkcji.

W tej chwili na YouTube można oglądać obrazy, które zostały zrekonstruowane cyfrowo. Maria Pułaska w rozmowie z IAR wyjaśnia, że publikacja kolejnych tytułów zależeć będzie od zainteresowania internautów. Przedstawicielka „Kadru” nie chciała jednak zdradzić, kiedy w internetowym serwisie znajdą się kolejne filmy. Na mocy porozumienia w serwisie YouTube znajdziemy między innymi: „Vabank”, „Seksmisję”, „Trzy kolory”, „Amatora”, „Przypadek” czy „Niewinnych czarodziejów”.

Studia filmowe "Kadr" i "Tor" będą zarabiać na reklamach wyświetlanych przed filmami. Będą też mogły usuwać z sieci pirackie kopie swoich produkcji. Finansowe szczegóły porozumienia są jednak objęte klauzulą tajności.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Karol Tokarczyk/dyd

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB