Festiwal Filmów Amatorskich SOFFA

2013-06-04 10:42:45 (ost. akt: 2013-06-04 13:35:53)
Festiwal Filmów Amatorskich SOFFA

Przegląd najlepszych polskich filmów amatorskich, specjalny pokaz filmu "Bejbi blues”, spotkanie z reżyserką Kasią Rosłaniec, prezentacja "Olsztyn filmowy”. Te i inne atrakcje czekają na olsztyńskich kinomanów. Od 4 do 7 czerwca biblioteka multimedialna Planeta 11 organizuje siódmą edycję SuperOrbitalnego Festiwalu Filmów Amatorskich SOFFA.

Festiwal SOFFA to konkurs filmowy, w którym startują twórcy niezależni z całej Polski. Filmy są oceniane przez jury oraz publiczność. Najlepsi dostają statuetki oraz nagrody rzeczowe. W tym roku do konkursu zakwalifikowano 19 filmów (9 fabularnych, 7 dokumentalnych i 3 animowane).

Przewodniczącą jury będzie Katarzyna Rosłaniec, reżyserka głośnych filmów "Bejbi blues” i "Galerianki”. Dodatkowo zostaną zaprezentowane filmy olsztyńskich twórców: "Bracia” (reż. Mateusz Placek) i "Olsztyn kontratakuje” (reż. Piotr Baluta).

Przegląd filmów i gala wręczania nagród odbędą się w piątek, 7 czerwca. Dzień wcześniej (6 czerwca) organizatorzy zapraszają na specjalny pokaz filmu "Bejbi blues”, który odbędzie się w planetarium (bezpłatne wejściówki do odbioru w Planecie 11). Dodatkową atrakcją będzie spotkanie z reżyserką Katarzyną Rosłaniec. Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się nieco więcej o życiu filmowym Olsztyna po 1945 roku, będzie przygotowana prezentacja Marka Barańskiego, dziennikarza „Gazety Olsztyńskiej”. Na to spotkanie organizatorzy zapraszają do Planety 11 we wtorek, 4 czerwca, o godz. 18.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB