Mroczny thriller pod Olsztynem. Czyja to sprawka?

2013-05-21 12:24:36 (ost. akt: 2013-05-21 12:27:53)
Mroczny thriller pod Olsztynem. Czyja to sprawka?

Przemysław Borkowski, znany kabareciarz pochodzący z Olsztyna, wydał właśnie książkę - "Hotel Zaświat".

Premiera książki odbyła się 10 maja. "Hotel Zaświat" to mroczny thriller. O czym jest książka?

Krzysztof wraca po latach do rodzinnej miejscowości, by sprzedać dom, w którym się wychował. Tak sielska dawniej kraina lat dziecinnych nie jest już jednak taka jak kiedyś. Powoli ukazuje swoje inne, groźne i mroczne oblicze.

Świat, który zapamiętał z czasów dzieciństwa, zmienił się i zdegradował. Powrót do niego nie jest już ani przyjemny, ani bezpieczny, a kolejne wydarzenia popychają bohatera w kierunku tajemnicy, której wcale nie ma ochoty poznawać…

- Miło mi poinformować wszystkich, że wydaję właśnie swoją kolejną powieść. Jej akcja w całości umieszczona jest w Dywitach. Książka nosi tytuł "Hotel Zaświat" i jest thrillerem z elementami kryminału. Serdecznie zapraszam do lektury i to nie tylko mieszkańców mojej rodzinnej, ukochanej miejscowości - napisał do nas Przemysław Borkowski.


Do przeczytania książki zachęca Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju: - Polecam tę książkę nie tylko dlatego, że napisał ją mój dobry kolega, ale też dlatego, że mój kolega napisał dobrą książkę. W kabarecie wcielał się w rożne postaci, ale w postać pisarza wcielił się z takim oddaniem, że nim został. Wartka akcja, potoczysty język, kryminalna zagadka, brak ortograficznych błędów - w Hotelu Zaświat warto zatrzymać się na dłużej.

Przemysław Borkowski: urodził się w 1973 roku w Olsztynie, dzieciństwo i młodość spędził w Dywitach na Warmii. Jeden z członków Kabaretu Moralnego Niepokoju. Pisał felietony dla Onet.pl i miesięcznika „Kariera”. Współpracował z „Przekrojem”, pisząc satyryczne wiersze na ostatnią stronę. W 2009 roku wydał debiutancką powieść „Gra w pochowanego”, a w 2011 zbiór opowiadań „Opowieści Central Parku”. Uważa, że pisarzem zostaje się po opublikowaniu co najmniej trzech powieści. Ta jest dopiero druga.


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. magda #1090934 | 188.146.*.* 21 maj 2013 13:21

    Zachęcająca okladka

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Kamilo #1090926 | 81.190.*.* 21 maj 2013 13:12

    Jeśli będzie dostępna w wydaniu elektronicznym (e-book) to chętnie przeczytam ;)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)