Pojadą do Sopotu po nagrody

2013-05-21 22:10:22 (ost. akt: 2013-05-21 11:41:59)
Pojadą do Sopotu po nagrody

Na rozpoczynającym się 1 czerwca w Sopocie Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Dwa teatry” barw Olsztyna będzie bronił „Powrót do Breitenheide”.

Słuchowisko na podstawie znanej mikropowieści Włodzimierza Kowalewskiego, które wyreżyserował Marek Markiewicz z Radia Olsztyn, zostało zakwalifikowane do 13 edycji Festiwalu.

— To spektakl eksperymentalny. Słuchowisko było nagrywane w plenerze, w naturalnej scenerii — mówi autor opowiadania i jednocześnie twórca radiowego scenariusza Włodzimierz Kowalewski. W tle słychać m.in. ełcką kolejkę wąskotorową, bryczkę, skrzypienie autentycznych drewnianych schodów, nawet uklepywanie pierzyny. W słuchowisku biorą udział aktorzy z Olsztyna.

Do festiwalu zgłoszono 30 słuchowisk. „Powrót do Breitenheide” znalazł się wśród 17 zakwalifikowanych do konkursu. Włodzimierz Kowalewski to mieszkający w Olsztynie jeden z najciekawszych współczesnych prozaików polskich. Jego powieści „Powrót do Breitenheide”, „Bóg zapłacz! ” oraz „Światło i lęk” były nominowane do Literackiej Nagrody NIKE.

MLB

Tagi: Sopot

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB