Olsztyński akcent na festiwalu w Cannes

2013-05-14 10:28:21 (ost. akt: 2013-05-14 10:29:27)
Aktorzy pozujący fotoreporterom są elementem folkloru festiwalu

Aktorzy pozujący fotoreporterom są elementem folkloru festiwalu

Autor zdjęcia: Ericd@enwiki

W środę rusza Festiwal Filmowy w Cannes — prestiżowa międzynarodowa impreza filmowa, podczas której nagradzane są pełno- i krótkometrażowe filmy z całego świata. W tym roku nie zabraknie na niej również olsztyńskiego akcentu. Mowa o filmie „Ka(r)ma”, którego autorem zdjęć jest Michał Bartoszewicz, mieszkający w Olsztynie student szkoły filmowej w Łodzi.

Reżyserem trwającej 14 minut"Ka(r)my" jest kolega Michała z łódzkiej filmówki Jakub Maj. — Cała kilkunastoosobowa ekipa składała się ze studentów naszej uczelni — mówi Bolesław Janas, kierownik produkcji. — Jedynie aktorzy występujący w „Kar(m)ie” pracują na co dzień w toruńskim teatrze.

Film, który znalazł się w programie tegorocznej edycji Short Film Corner, opowiada historię o życiu pary trzydziestolatków. Gdy jedna ze stron w relacji okazuje się zdolna do zdrady i kłamstwa, w związku przestają obowiązywać powszechnie przyjęte zasady współżycia. Od tego momentu wszystkie chwyty stają się dozwolone, a oprawca może zamienić się w ofiarę.

ns

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Tagi: Cannes

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Luna #1084138 | 212.160.*.* 14 maj 2013 10:45

    Brawo Michał!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz