Podróż sentymentalna w Pop Filharmonii

2013-05-13 18:08:49 (ost. akt: 2013-05-13 18:09:49)
Podróż sentymentalna w Pop Filharmonii

Autor zdjęcia: Filharmonia Warmińsko-mazurska

18 maja 2013 r. godz. 18.00 w sali koncertowej Filharmonii w cyklu POP – FILHARMONIA wystąpią SKALDOWIE - Andrzej i Jacek Zielińscy oraz Bogumił Zieliński – gitara, Rafał Tarcholik – instrumenty perkusyjne.

Dla niejednego ze starszych słuchaczy będzie to podróż sentymentalna. Podróż do tych czasów, kiedy radio ogłaszało na cały świat: „wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, ostrzegało: „ludzie zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie...” lub też uczyło życiowych mądrości, że „nie chodzi o to, by złapać króliczka, ale by gonić go...”.

Skaldowie, z kompozytorem większości tych piosenek Andrzejem Zielińskim, prędko stali się popularni, rozpoznawalni, obecni, wygrywali ówczesne plebiscyty słuchaczy. Teksty pisali im Leszek Moczulski, Agnieszka Osiecka., Wojciech Młynarski. Przerabiali na rockową modłę folklor podhalański (Krywaniu, Krywaniu...).

Koncertowali w Związku Radzieckim i w Stanach Zjednoczonych, aż po ogłoszenie w Polsce stanu wojennego, którego wprowadzenie zastało ich w USA i mocno pogmatwało późniejsze losy zespołu. Tego wieczora usłyszymy wiele z tych pamiętnych przebojów: Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał, Medytacje wiejskiego listonosza, Życzenia z całego serca, Nie całuj mnie pierwsza, 26-te marzenie, Wierniejsza od marzenia, Dopóki jesteś, Z kopyta kulig rwie, Wszystko kwitnie w koło – wiosna, Szukam cię od rana, Sen dla mojej dziewczyny, Wszystkim zakochanym, Dziś prawdziwych cyganów już nie ma, Oddychać i kochać, Zawieja, Noc w Krakowie.

Bilety w cenie: sektor I 65 zł, sektor II 55 zł, sektor III 45 zł, sektor IV 35 zł do nabycia w kasie Filharmonii w godzinach 10.00-18.00 oraz na dwie godziny przed koncertem. Telefoniczna rezerwacja 89 527 51 75 wew.135


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB