Dzieci przejęły sale w BWA

2013-05-13 16:27:50 (ost. akt: 2013-05-13 16:33:00)
Dzieci przejęły sale w BWA

Autor zdjęcia: BWA Olsztyn

Sala Kameralna BWA na okres maja i czerwca została oddana we władanie dzieciom. Nie ma tu tym razem wystawy, jest przestrzeń do różnorako rozumianych działań kreatywnych.

Podczas wernisażu dzieci robiły tu m.in. zwierzątka z kolorowych baloników i papieru, bawiły się nietypowym mikroskopem o nazwie „Cyberoko” oraz oglądały bajki.

Jest tu duży stół, przy którym można rysować, ale i mniej typowe wielkoformatowe kolorowe tablice, pomalowane specjalną farbą, dzięki której wykonany barwnymi kredami rysunek można w każdej chwili zmyć i poprawić. Są wygodne pufy i inne siedziska, na których można

odpocząć i pooglądać filmy animowane z wytwórni Serafińki Studio. To filmy współczesne, wykonane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, na przyzwoitym poziomie artystycznym i technicznym.

Codziennie wyświetlanych będzie pięć filmów trzech autorów: „Motyl Alfred”, „Zielona kredka” oraz „Grzyby burzy” - (reż. Jan Steliżuk), „Edward Psie Serce” (reż. Grzegorz Koncewicz), „Syn Gwiazd” (reż. Marek Serafiński). Razem z krótkimi przerwami miedzy filmami to około 65 minut barwnych animacji dla dzieci w różnym wieku. Na początku kompilacji umieszczone zostały filmy dla najmłodszych, natomiast ostatnia pozycja „Grzyby burzy”, to realizacja, którą obejrzą chętnie także dorośli. „Grzyby burzy” zdobyły m.in. nagrodę za najlepszy film dla dzieci na festiwalu w Uppsali. Dołączyć można w każdej chwili, filmy są, bowiem zapętlone.

W ramach projektu „Raj dla Dzieci. Inspiracje” odbywać się będą także warsztaty plastyczne- prowadzone przez tak przez pracowników BWA jak i zaproszonych do współpracy artystów.

Wspólnie a olsztyńskim oddziałem Uniwersytetu Dzieci. Szczegółowy program wydarzeń będzie publikowany na stronie internetowej BWA. Zapraszamy do jej śledzenia w poszukiwaniu dat i informacji, czego dany warsztat będzie dotyczyć.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB